Artykuły 2011

CFD Kraków: Jak pomagać osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych?
„Jak pomagać osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych?” – to temat spotkania formacyjnego, które odbyło się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w pierwszy weekend kwietnia bieżącego roku (1-3 kwietnia 2011). Spotkanie prowadził o. Mieczysław Kożuch SJ.
Trzebinia: Noc konfesjonałów
Spowiedź przez całą noc? Taką możliwość (będą) mieli wierni z Trzebini, Chrzanowa i okolicznych miejscowości w Wielkim Tygodniu, a dokładnie w noc z Wielkiego Czwartku  na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini będzie do dyspozycji wszystkich pragnących się wyspowiadać nawet w nocy.
Bilaj, Albania: W Krzyżu zbawienie
W salwatoriańskim domu zakonnym w Bilaj odbył się wielkopostny dzień skupienia. Wzięły w nim udział osoby zatrudnione w domach pomocy, prowadzonych przez siostry Matki Teresy w Tiranie. Tematyka dnia skupienia dotyczyła Krzyża Chrystusowego.
Kraków: Świętość bez dekretu
Na nowo uświadomili sobie swoje powołanie do świętości i zobaczyli drogę prowadzącą do niej oraz rozpalali w sobie pragnienie nieba… W dniach 7-10 kwietnia, w krakowskim „Domu Słowa”, rodzice i bliscy członków Rodziny Salwatoriańskiej przeżywali rekolekcje.
Warszawa: Badam Pisma, ponieważ
W miniony czwartek młodzież i studenci z Warszawy uczestniczyli w kolejnym spotkaniu, zorganizowanym przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS). Podczas spotkania akademickiego z ks. Rafałem Ziajką SDS, uczestnicy brali udział w szkole modlitwy i rozumieniu Słowa Bożego.
Oborniki Śl.: Msza Święta za Ojczyznę
W pierwszą rocznicę bezprecedensowej w dziejach naszego narodu (a nawet świata) katastrofy, w parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śląskich odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę.
Trzebinia: Uczniowie Pana
W nocy z 8 na 9 kwietnia, w salwatoriańskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, odbyło się Nocne Czuwanie dla Maturzystów. Łącznie pojawiło się około 130 młodych ludzi ze swoimi duszpasterzami i opiekunami. Młodzież przyjechała z Bystrej, Bielska-Białej, Goczałkowic, Mikołowa, Mysłowic, Obornik Śl., Trzebnicy i Więciórki. Czas czuwania został ubogacony oprawą muzyczną dwóch zespołów:   Saviour z Więciórki i Vox...
Warszawa: Żywe Słowo Boże
„Żywe jest Słowo Boże” to słowa zaczerpnięte z Księgi do Hebrajczyków, które stały się myślą przewodnią, rozpoczętego 11 kwietnia, kursu lektorskiego zorganizowanego przez duszpasterzy salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie. Inspiracją do tego przedsięwzięcia była ogromna potrzeba odpowiedniego przygotowania osób, które w czasie Eucharystii są odpowiedzialne za proklamację Słowa Bożego, a także adhortacja apostolska...
Warszawa: Sześć lat później
Dnia 2 kwietnia 2005 roku byliśmy świadkami jak wielki i święty człowiek dochodził do celu swojej ziemskiej wędrówki. Jan Paweł II przez całe swoje życie i pontyfikat gromadził wokół siebie rzesze, przepowiadając im orędzie Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Jego śmierć stała się okazją do tego, aby ludzie różnych ras, kultur i narodów po raz kolejny usłyszeli o Tym, któremu papież służył przez  całe życie.
Warszawa: Wielkopostne katechezy biblijne
Katechezy środowe już wkrótce błogosławionego papieża Jana Pawła II cieszyły się dużą popularnością. Podobnie jest w warszawskiej parafii salwatorianów p.w. NMP Matki Zbawiciela. Dwa tygodnie temu, z inicjatywy ks. Łukasza Anioła SDS rozpoczął się cykl wielkopostnych katechez biblijnych dla dorosłych, prowadzony przez parafiankę dr teologii Bognę Smolińską.
Strona 24 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010