Artykuły 2011

Trzebnica: Znam Jana Pawła II
Uczniowie szkół podstawowych przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II rozpoczęli od zgłębiania wiedzy o papieżu. Dnia 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" w Trzebnicy odbył się XI Gminny Konkurs Religijny "Znam Jana Pawła II" dla klas IV-VI. Pomysłodawcą tego konkursu był w 2000 roku † ks. prof. Antoni Kiełbasa SDS.
Książka o związkach Jana Pawła II z Trzebnicą i św. Jadwigą
Na dzień 1 maja br. planowana jest beatyfikacja Jana Pawła II. Jak zróżnicowane jest oczekiwanie na tę uroczystość, tak zapewne różnorakie będzie jej przeżywanie. Wracamy czy będziemy wracać pamięcią w naszych wspomnieniach do słów, gestów i wydarzeń związanych z osobą naszego Rodaka.
Salwatorianie Świeccy: Statuty ICDS
Dnia 1 marca pani Mariella D’Angelica, członkini Komisji Generalnej Międzynarodowej Wspólnoty Boskiego Zbawiciela  [ICDS - International Community of the Divine Savior], dostarczyła ostatnio ukończone statuty ICDS sekretarzowi Kardynała Stanisława Ryłko, przewodniczącego Papieskiej rady ds. świeckich.
Anglia: Kapituła pro-prowincji brytyjskiej
W dniach 22-24 marca w Wealdstone odbyła się druga sesja prowincjalnej kapituły pro-prowincji brytyjskiej. Ks. Alex McAllister został wybrany prowincjałem na pierwszej sesji kaptuły w styczniu, rozpoczął swoją kadencję pierwszego dnia kapituły.
Rzym: Spotkanie Międzynarodowej Komisji Historycznej
W dniach od 24 stycznia do 4 lutego miało miejsce w Rzymie doroczne spotkanie Międzynarodowej Komisji Historycznej pod kierunkiem przewodniczącego ks. Luisa Munilla.  Mszę Świętą na rozpoczęcie odprawiono za dwóch historyków zmarłych w ubiegłym roku: ks. Antoniego Kiełbasę i s. An Vandormael z Grupy studium Matki Marii.
Warszawa: Droga krzyżowa ulicami parafii
W Warszawie w salwatoriańskiej parafii pw. Matki Zbawiciela odbyła się historyczna - rzec można - Droga Krzyżowa ulicami parafii. Pierwszy raz zostało zorganizowane nabożeństwo stacji Drogi Krzyżowej na zewnątrz kościoła.
Salwator: Targi Wydawców Katolickich 2011
Tegoroczną edycję Targów Wydawców Katolickich w Warszawie odwiedziło ponad 14 tysięcy osób. Widać wyraźnie, że wydarzenie to cieszy się coraz większym uznaniem czytelników. Na stoisku Wydawnictwa SALWATOR (nr 60) były tłumy odwiedzających. Oznacza to, że ludzie szukają wartościowej literatury katolickiej i książki Wydawnictwa SALWATOR spełniają ich oczekiwania.
Warszawa: Kurs lektorski zakończony!
„W Kościele o wiele łatwiej jest się ożenić czy wyjść za mąż (przygotowanie ekspresowe trwa w jeden bądź dwa weekendy) niż zostać lektorem”. To zdanie z sobotniego kazania ks. Artura jest całkowicie wymowne i wiele mówiące na temat tego, co ostatnio działo się w parafii Matki Zbawiciela. Dobiegł końca trwający przez cztery weekendy kurs lektorski.
Warszawa: Kameralny Koncert Pasyjny! Dwa chóry! Wielkie wydarzenie!
Sobota 16 kwietnia, godzina 19.30. To było wielkie wydarzenie w salwatoriańskiej parafii Matki Zbawiciela. Koncert pasyjny wykonały dwa chóry kameralne: VESPERASCIT pod dyrekcją Marty Sulewskiej (mieliśmy okazję już wcześniej docenić walory tego chóru w naszym kościele) oraz VARSOVIAE REGII CANTORES pod dyrekcją Joanny Malugi.
Albania: Mocni w wierze podążają za Chrystusem
Młodzież diecezji Tirana-Durres zjechała z różnych stron do Tirany na obchody Dnia Młodzieży. Na tym radosnym spotkaniu nie mogło zabraknąć młodych z salwatoriańskiej parafii w Bilaj. Tym razem na dzień wspólnoty przyjechali reprezentanci różnych grup katechetycznych, przygotowujących się do chrztu, komunii św. i bierzmowania w Bilaj, Murqinie i Mallkuczu.
Strona 23 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010