Artykuły 2011

Generalat: U grobu heroicznie cnotliwego
Założyciel salwatorianów oddał tę rodzinę zakonną pod szczególną opiekę św. Józefa. Sam, zapatrzony w Jego przykład, dążył do doskonałości. Dnia 19 marca br., w domu generalnym przy Via della Conciliazione, dziękowano Bogu za świętość Ojca Jordana. Dokładnie dwanaście lat wcześniej w tym samym miejscu za Jego życie i charyzmat dziękował Jan Paweł II.
WSD Salwatorianów: W cieniu wcielonego Słowa
Biblijna „kariera” św. Józefa była krótka, a spektakularne wydarzenia z Jego udziałem pozostały w cieniu Zbawiciela, ale zajmuje ważne miejsce w życiu Kościoła. Posługi lektoratu i akolitatu to epizod w drodze do kapłaństwa, ale są kolejnym krokiem ku większej zażyłości z Jezusem w tajemnicy Eucharystii.
WSD Salwatorianów: Na drzewie zawisło Zbawienie świata
Olbrzymie dęby, buki i jodły, rosnące od wieków w bagieńskim parku, stanowiły krajobraz wzrastania wielu powołań kapłańskich i zakonnych. Dnia 18 marca br. stały się – jak zwykle niemymi – świadkami kolejnego ważnego wydarzenia w życiu salwatoriańskiej wspólnoty seminaryjnej.
Zakrzów: Dam pracę, ale nic nie płacę
W dniach od 11 do 13 marca 2011 roku w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce pierwsze ogólnopolskie spotkanie Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego. Liczba przybyłych tam osób przekroczyła oczekiwania organizatorów.
Białoruś: Rekolekcje o Męce Jezusa
Pierwsza w tym roku sesja modlitewno-formacyjna zorganizowana przez salwatorianów, która odbyła się w dniach 11-13 marca w domu rekolekcyjnym sióstr eucharystek w Brasławiu, poświęcona była rozważaniu Męki Pana Jezusa, którą opisał św. Jan Ewangelista.
Bagno: Spotkanie w cieniu gołębich skrzydeł
Dnia 6 marca 2011 roku w salwatoriańskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie odbyła się wizytacja kanoniczna. W imieniu ordynariusza archidiecezji wrocławskiej przeprowadził ją ks. bp Andrzej Siemieniewski. Wizytacja ubogacona była uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania.
Albania: Spotkanie z Abrahamem, Izaakiem i św. Pawłem
W ramach akcji powołaniowej prowadzonej przez salwatorianów na Bałkanach, w minioną sobotę 12 marca br., odbył się dzień skupienia w Bilaj. Do domu zakonnego zostali zaproszeni chłopcy związani z duszpasterstwem miejscowej parafii.
Rzym: Misje - salwatoriański priorytet
W dniach od 28 lutego do 2 marca 2011 roku, w domu generalnym w Rzymie, odbyło się międzynarodowe spotkanie poświęcone misjom salwatoriańskim. Wzięli w nim udział dyrektorzy referatów misyjnych zgromadzenia. Polskę reprezentował ks. Mikołaj Markiewicz. Całość spotkania prowadził generalny sekretarz misji ks. Piet Cuijpers i przełożony generalny ks. Andrzej Urbański.
Jasna Góra: 29. Pielgrzymka Braci Zakonnych
Tegoroczna 29. Pielgrzymka Braci Zakonnych na Jasną Górę przebiegała pod hasłem: „Aby wszyscy Bracia stanowili jedno w Chrystusie”. W dwudniowym spotkaniu (2-3 marca) udział wzięli przedstawiciele różnych zgromadzeń i zakonów z całej Polski. Nie zabrakło również braci salwatorianów.
CFD Kraków: „Pasterz bliski” - Abp Piero Marini o Janie Pawle II
W dniach 4-6 marca 2011 r. w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie odbyła się sesja formacyjna pt. „Jak celebrować Misterium Eucharystii?”. Spotkanie prowadził arcybiskup Piero Marini, przewodniczący Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, długoletni Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych i jeden z najbliższych współpracowników Sługi Bożego Jana Pawła II.
Strona 26 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010