O nas

Jesteśmy międzynarodową wspólnotą zakonną założoną przez O. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Żyjemy według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W szczególny sposób zobowiązujemy się do apostolstwa.

Różne narodowości, kolory skóry, języki i kultura związane z naszym pochodzeniem sprawiają, że możemy dotrzeć do wszystkich i wszędzie. Potrafimy pięknie się różnić i stanowić jedną rodzinę złączoną ideą zbawiania świata.

Od ponad wieku dynamicznie się rozwijamy, towarzyszymy tym, którzy żyją w przyjaźni z Jezusem oraz docieramy do tych, którzy jeszcze nie uświadomili sobie Jego wielkiej Miłości.

Prowadzimy parafie, wyjeżdżamy na misje, szczególną troską otaczamy młodzież, głosimy rekolekcje parafialne, organizujemy rekolekcje zamknięte w centrach formacji duchowej, publikujemy książki i multimedia, jesteśmy obecni w internecie, pomagamy potrzebującym terapii psychologicznej, realizujemy działalność naukową, jesteśmy kustoszami sanktuariów, przewodzimy grupom pielgrzymkowym, posługujemy w szpitalach i hospicjum. Więcej tutaj.

Razem z nami Rodzinę Salwatoriańską tworzą:

Kongregacja Sióstr Boskiego Zbawiciela (siostry salwatorianki)

oraz Międzynarodowa Wspólnota Boskiego Zbawiciela (salwatorianie świeccy)

Societas Divini Salvatoris – nazwa łacińska

Towarzystwo Boskiego Zbawiciela – nazwa polska

SDS – skrót stawiany zwykle po imieniu i nazwisku

Strój zakonny – prosty czarny habit przewiązany czarnym sznurem z czterema supłami, symbolizującymi śluby zakonne i zobowiązanie do apostolstwa.

Jeżeli jesteś zainteresowany realizowaniem powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela, to skontaktuj się z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań www.sop.sds.pl 

 

Możesz nas spotkać:

POLSKA

Bagno, Bielsko-Biała, Bystra, Dobroszyce, Elbląg, Koczurki, Kołczewo, Kraków, Krzywin Gryfiński, Krzyż Wielkopolski, Lublin, Międzywodzie, Mikołów, Nałęczów, Oborniki Śląskie, Piastów, Ponice, Siekierowice, Śmiłowice, Trzebinia, Trzebnica, Warszawa, Węgorzewo, Widuchowa, Więciorka, Wilkasy, Wrocław, Wszemirów, Wysoki Kościół, Zakopane.

ŚWIAT

Albania, Australia, Białoruś, Czechy, Kanada, Meksyk, Słowacja, Szkocja, Ukraina, USA, Węgry, Włochy, Zambia.

DANE KONTAKTOWE SALWATORIANÓW POSŁUGUJĄCYCH W POLSCE LUB INNYM KRAJU MOŻESZ UZYSKAĆ PISZĄC NA ADRES e-mail: pl@mailsds.org