Artykuły 2011

RMS: Nastaw się na więcej!
Za kilka tygodni rozpoczną się wakacje. Marzeniem każdego ucznia i studenta jest by były intensywne, radosne, spędzone w świetnym towarzystwie i by trwały jak najdłużej. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom mamy przyjemność zaprosić Was na: Salwatoriańskie Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 2-11 lipca 2011 w Dobroszycach (Dolny Śląsk)
Salwatorianie Świeccy: Idziemy together
Powołanie do wspólnoty Salwatorianów Świeckich jest czymś bardzo konkretnym. Są oni częścią wielkiej Rodziny Salwatoriańskiej obecnej w czterdziestu krajach na wszystkich kontynentach. Co o nim mówią sami salwatoriańscy laicy? Posłuchaj świadectw osób z Meksyku, Słowacji, Włoch, Wenezueli, USA, Austrii, Kolumbii i Polski.
Wolontariat misyjny: Wyznaczyć cel!
Czas wakacji to okres odpoczynku, nabierania sił do dalszej pracy. Różnie można go wykorzystać. Może chcesz swoje wakacje poświęcić na spotkanie z drugim człowiekiem, który tak bardzo Cię potrzebuje? Może chcesz wyjść na spotkanie z kimś kto na Ciebie czeka?
Włochy, Tortoreto Lido: Prosili o anioła do koła
To już 94 raz najlepsi kolarze z całego świata wyruszyli na włoskie drogi, aby ścigać się w jednym z najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie Giro d’Italia. W tym roku zawodnicy mają do przejechania 3524,5 km, rozłożonych na dwadzieścia jeden etapów. Osiemnastego maja br. odbył się jedenasty etap Giro z Tortoreto Lido do Castelfidardo o długości 144 km. Miał on salwatoriański akcent!
Zaproszenie: LATO z salwatorianami
Rekolekcje Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań organizowane są dwa razy w roku: zimą i latem. W różnych miejscach w kraju. Nad morzem, w górach, nad jeziorami, w mieście Królów polskich i za granicą spotykamy się, aby usłyszeć głos Pana Boga, który proponuje nam konkretne życiowe zadanie. Przemierzając górskie szlaki, pływając, zwiedzając zabytki, wspólnie pracując, bawiąc się i modląc szukamy odpowiedzi na najważniejsze życiowe...
Trzebinia: W komunii z Bogiem
W dniach od 14 do 17 maja br. w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini odbyły się rekolekcje dla bliskich salwatorianów i salwatorianek, które poprowadził ks. Michał Pastuszka. Uczestnicy wysłuchali konferencji i kazań pod hasłem „W komunii z Bogiem”. Ważnym elementem rekolekcyjnych praktyk była wspólna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza do Rodziny Salwatoriańskiej.
Trzebinia: Fatimskie dziękczynienie
W nocy z 14 na 15 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, miało miejsce pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Mszy św. o godzinie 21.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił JE Ks. Bp Antoni Długosz. Czuwanie to miało charakter dziękczynny za dar życia, posługi i wyniesienia do chwały ołtarza bł. Jana Pawła II, który jako biskup krakowski niejednokrotnie bywał w Trzebini.
Kraków-Łagiewniki: Eucharystia w cenrtum ich życia
Dnia 16 kwietnia 2011 roku, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, salwatorianin br. Erwin Januszewski został wprowadzony w posługę akolity w Archidiecezji Krakowskiej. Uroczystości przewodniczył bp Jan Zając. Uczestniczył w niej ks. Piotr Żydek, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, gdzie swoją posługę pełni br. Erwin  
USA, Port Murray: Matka Boska w wianku
Tydzień po uroczystości Miłosierdzia Bożego parafianie św. Teodora w Port Murray, zwłaszcza najmłodsi, tradycyjnie upiększyli figurę Matki Bożej wiankiem ze świeżych kwiatów. W samą Niedzielę Miłosierdzia poświęcono kolejne elementy wystroju odnowionego wnętrza świątyni. Stanowiły je obrazy patrona parafii i nowego błogosławionego Jana Pawła II.
WSD Salwatorianów: VIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne
Dnia 9 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Bagnie odbyło się VIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne „Nie ustawać w głoszeniu Dobrej Nowiny”. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Piotra Filasa SDS rozpoczęła spotkanie, a o godz. 10.00 rektor seminarium ks. Jerzy Madera SDS oficjalnie otworzył sympozjum i przywitał zaproszonych gości, wśród  których znaleźli się superiorzy...
Strona 21 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010