Artykuły 2011

Warszawa: Wielkopostny Koncert Uwielbienia
W niedzielę, 3 kwietnia, o godzinie 19.15, w salwatoriańskiej parafii Matki Zbawiciela na ul. Olimpijskiej w Warszawie, miał miejsce Wielkopostny Koncert Uwielbienia. Wystąpił zespół młodzieżowy „De Glor” (skrót: Ad maiorem Dei gloriam) z Pruszkowa. Zespół tworzą m. in. osoby związane z pielgrzymkową salwatoriańską grupą Zieloną.
Mikołów: Zmarł ks. Czesław Gołąbek SDS, 1918-2011
Dnia 1 kwietnia 2011 r. zmarł w Trzebnicy nestor polskich salwatorianów, ks. Czesław Gołąbek. Miał 93 lata. Ks. Gołąbek urodził się 14 marca 1918 r. w Orzegowie k. Świętochłowic na Śląsku, w rodzinie górniczej, jako syn Franciszka i Marii zd. Barańskiej. Na chrzcie św. w rodzinnej miejscowości otrzymał imiona Stanisław Ignacy.
Ks. Alessandro Pronzato: O. Franciszek Jordan. Przejął ogień.
Nakładem wydawnictwa Gribaudi w Mediolanie ukazała się biografia założyciela salwatorianów i salwatorianek autorstwa ks. Alessandro Pronzato: „Padre Francesco Maria Jordan. Ha preso in consegna il fuoco” („Ojciec Franciszek Maria Jordan. Przejął ogień”).
Brasław, Białoruś: Warsztaty dla liderów – Komunikacja
W dniu 25-27 marca w domu rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek w Brasławiu na Białorusi odbyły się „Warsztaty dla liderów” o komunikacji interpersonalnej. Uczestniczyło w nich dwadzieścia osób, w większości studenci, którzy kształcą się na uczelniach Mińska, Nowopołocka, Połocka i Witebska. Organizatorami zajęć byli odpowiedzialni za duszpasterstwa powołaniowe sióstr eucharystek i salwatorianów na...
Prot Murray, USA: To jeszcze nie koniec
Dnia 27 marca 2011 roku, wspólnota parafii pw. św. Teodora w Port Murray, gościła przełożonego polskiej prowincji, który wizytuje salwatoriańskie placówki w Stanach Zjednoczonych. W czasie uroczystej Eucharystii prowincjał ks. Piotr Filas poświęcił odnowione prezbiterium miejscowego kościoła.
Czarnogóra: W oczekiwaniu na spotkanie z Wielkim Rybakiem
Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze (por. Kol 2, 7) – słowa te, zaczerpnięte z Listu św. Pawła do Kolosan, będą mottem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w Madrycie w dniach 15-21 sierpnia. Podobne hasło: Zjednoczeni w Chrystusie, będzie towarzyszyło wizycie papieża Benedykta XVI w stolicy Chorwacji, w Zagrzebiu, w czerwcu tegoż roku. Powodowani tymi wielkimi wydarzeniami, młodzi diecezji kotorskiej rozpoczęli w minioną...
Meksyk: Przyjęcie do postulatu
Dnia 19 marca, w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, w salwatoriańskiej parafii w Campeche obchodzono potrójną fiestę. Cala rodzina salwatoriańska uczciła Patrona Zgromadzenia – Św. Józefa, Fundacja Meksykańska przyjęła do Zgromadzenia nowego członka oraz radowano się z oficjalnego potwierdzenia heroiczności cnót naszego Założyciela.
Meksyk: Rodzina Salwatoriańska już w komplecie!
Wszystko zaczęło sie od wielkiego zaangażowania świeckich w parafii i szkołach: Instituto Mendoza i Fray Angelico. Przykład polskich salwatorianów pociągnął wielu Campeczanów do charyzmatu Ojca Jordana. Plany zaczęto realizować od zaproszenia świeckich, przez ks. Sebastiana Korczaka, do bliższej współpracy oraz od wizyty, w celach promocyjnych, ks. Mario Agudelo (konsultora generalnego) w listopadzie ubiegłego roku. Podjęto także wstępne rozmowy z...
Meksyk: Trzecie urodziny Josefinos
Minęły już trzy lata od założenia grupy dziecięcej przy parafii św. Józefa w Campeche. Grupa nosi nazwę Josefinos (od św. Józefa, po hiszpańsku: José). Taka rocznica jest świetną okazją do przypomnienia salwatoriańskich początków w Campeche. Zarówno rodzice, dzieci jak i duszpasterze zgadzają się co do tego, że warto kontynuować i inwestować w katolickie wychowanie dzieci.
Misje: Projekt „Zerówka”
Z inicjatywy Międzywydziałowego Koła „Vita Activia” zorganizowano na Uniwersytecie Rzeszowskim spotkanie studentów z misjonarzem salwatoriańskim pracującym w Albanii ks. Wojciechem Poradą. Członkowie koła już wcześniej zgłosili gotowość pomocy placówce misyjnej w Bilaj, prowadzonej przez salwatorianów.
Strona 25 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010