Artykuły 2011

CFD Kraków: Teolog Domu Papieskiego o rozwijaniu wrażliwości duchowej
W dniach od 6 do 8 maja 2011 roku gościem Centrum Formacji Duchowej w Krakowie był o. Wojciech Giertych OP. Dominikanin pełniący posługę teologa Domu Papieskiego prowadził sesję formacyjną pt. „Jak rozwijać wrażliwość duchową i moralną?”. W spotkaniu uczestniczyło 110 osób różnych stanów: kapłani, osoby konsekrowane i świeccy.
Białoruś: Modlitewne czuwanie „Buduj na Jezusie!”
Podczas weekendu, w dniach 7-8 maja, w Drui odbyło się kolejne czuwanie modlitewne młodzieży pod hasłem: „Buduj na Jezusie!”. Spotkanie było dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II i jednocześnie jednym z etapów przygotowania do ogólnobiałoruskiego spotkania młodzieży w Wieńcu, w sierpniu tego roku. W czuwaniu uczestniczyło ponad sto osób z różnych parafii diecezji witebskiej.
WSD Salwatorianów: Nie ustawać w głoszeniu Dobrej Nowiny
W poniedziałek, 9 maja 2011 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, odbyło się VIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne pod hasłem Nie ustawać w głoszeniu Dobrej Nowiny.
Galgaheviz, Węgry: Potrójna radość
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w dzień beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, wspólnota salwatorianów na Węgrzech miała jeszcze jeden powód do radości. Podczas popołudniowego nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego odbył się obrzęd przyjęcia do postulatu nowego członka wspólnoty. Jest nim Laurinyecz Péter Pál, który ma 29 lat i pochodzi ze środkowych Węgier, z miasta Kunszentmárton. W uroczystości wzięli udział...
Albania: Siostry misjonarki dla dzieci ze slumsów Tirany 2011
W minioną sobotę ministranci z parafii Bilaj wzięli udział w spotkaniu dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Misjonarki Miłości. Siostry zorganizowały spotkanie w radości dla ubogich dzieci z przedmieść i slumsów Tirany. Ideą spotkania było wspólne przeżywanie radości Świąt Wielkanocnych, by dzieci i młodzież mogły choć na chwilę zapomnieć o niedostatkach i trudach codziennego życia.
Trzebinia: II Międzynarodowe Spotkanie Świeckich Salwatorianów
W dniach od 29 kwietnia do 3 maja br. w Trzebini odbyło się II Miedzynarodowe Spotkanie Świeckich Salwatorianów. Zaproszenie polskich świeckich salwatorianów przyjęły następujące kraje: Włochy – 8 osób, W. Brytania – 2 osoby, Hiszpania – 2 osoby, Austria -1 osoba, Słowacja – 1 osoba, USA – 9 osób, Meksyk – 2 osoby, Wenezuela – 1 osoba, Polska – 11 osób.
Trzebnica: Trzeciomajowe uroczystości
Dzień 3 maja br. w międzynarodowym sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy był obchodzony jako uroczystość ku czci NMP Królowej Polski i jako dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. O godzinie 11.00 rozpoczęła się w bazylice Msza św. dziękczynna z udziałem wiernych, Sióstr Boromeuszek, władz samorządowych, licznych pocztów sztandarowych, służb mundurowych i kombatantów. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jerzy...
Koczurki: Poświęcenie proporca Konnej Pielgrzymki
W lipcu na pątniczy szlak wyruszą Uczestnicy VI Konnej Pielgrzymki z Trzebnicy do Lichenia. W Niedzielę Palmową, 17 kwietnia, pielgrzymi w siodle spotkali się w Koczurkach. Był to dzień wizytacji biskupiej w parafii. W czasie Mszy Świętej o godzinie 13:00 bp Andrzej Siemieniewski poświecił pielgrzymi proporzec, który został przygotowany dzięki życzliwości i wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Trzebnica Pana Marka Długozimy.
Merrillville, USA: Radość z beatyfikacji Jana Pawła II
W niedzielę Bożego Miłosierdzia, 1 maja, w Rzymie, został beatyfikowany papież Jan Paweł II. Z wydarzeniem tym łączyli się duchowo także Polacy przebywający na emigracji, między innymi, związani z salwatoriańską wspólnotą w Merrillville. We Mszy Świętej sprawowanej przez salwatorianów w języku polskim, podczas której dziękowano za beatyfikację Jana Pawła II, uczestniczyło bardzo liczne zgromadzenie Polonii amerykańskiej.
On wyciągnął swoje ramiona między niebem i ziemią...
Ojciec prawdziwie święty, od początku świata uczynił nas uczestnikami swego zamysłu miłości, abyśmy byli świętymi, jak On jest święty. Byliśmy umarli z powodu grzechu, ale On dał nam najwyższy dowód miłości i zesłał swojego Syna, który pozwolił się przybić do krzyża i wyciągnął ramiona pomiędzy niebem i ziemią.
Strona 22 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010