Artykuły 2017

WSD: Mistrzostwa w piłce nożnej halowej
Do Legnicy zjechali się alumni pięciu wyższych seminariów duchownych z metropolii wrocławskiej - legnickiego, wrocławskiego, świdnickiego, salwatoriańskiego z Bagna i franciszkańskiego oraz seminarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z Paradyża. Przez cały dzień grali w piłkę nożną halową, by wyłonić mistrza metropolii wrocławskiej A.D. 2017.
SOST: Hojne serca po raz dziewiąty
Od zamierzchłych czasów, obrzędy czy też spotkania ludzi z okazji pewnych uroczystości, stawały się swoistą tradycją. Podobnie też stało się z Świąteczną Akcją Gorących Serc zorganizowaną przez Salwatoriański Ośrodek Szkoleniowo-Terapeutyczny w Więciórce oraz zespół SAVIOUR. Wydarzenie to odbyło się 8 stycznia 2017 roku. Wzorem lat ubiegłych akcja miała również cel charytatywny - dzieckiem, dla którego były zbierane datki był Damian Pandyra z...
CFD: „Sanar el corazón”. Droga uzdrowienia serca
Pod koniec 2016 roku ukazała się w języku hiszpańskim książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt. „Sanar el corazón. Escucha de la Palabra y acompañamiento espiritual” (Narcea, Madrid 2016). Jest to przekład książki „Powrót do życia.
SDS: „Dziś myśl” salwatorianów
Wśród wielu internetowych propozycji na adwent znalazła się salwatoriańska akcja „Dziś myśl”. W dzieło zaangażowanych było 16 duszpasterzy zgromadzenia Salwatorianów! To największa taka salwatoriańska akcja. Duszpasterze prowokowali do myślenia przez cały Adwent i Oktawę Bożego Narodzenia.
RMS: Sylwestrowo-noworocznie
Sylwester w Trzebnicy to studnia pozytywnych wrażeń, to wydarzenie, którego z pewnością warto doświadczyć – dzieli się Ania z Elbląga, która była po raz pierwszy na spotkaniu RMS-u.
SOP: Kamil Stoch zaprasza na zimowe ferie
Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku, przygotował bogatą ofertę ferii zimowych, które ruszają niebawem.
SOP: Na planie serialowej PLEBANI
Któż z nas nie pamięta serialu Plebania. Pokazywał on dzieje funkcjonowania typowej polskiej parafii, plebani, duszpasterzy i wiernych. A całość akcji odbywała się w parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Okuniewie.
SOP: Dyrektor SOP szefem kuchni w PnŚ
Ks. Paweł Krężołek SDS jest dyrektorem Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań od niemal 5 lat. Jedną z jego największych pasji jest gotowanie. Do kulinarnego świata wprowadziła go mama. Pracował jako kelner i kucharz, aż w końcu wstąpił do zgromadzenia Salwatorianów.
WAPM: ZIELONY SYLWESTER NO.4
Już po raz 4 salwatoriańska grupa Zielona Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej zorganizowała wspólną zabawę sylwestrową.
RMS: Selfie z królem Kacprem
W Elblągu po raz kolejny zorganizowano Orszak 3 Króli. W przygotowania czynnie zaangażowali się członkowie Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Pomagali m.in. w koordynacji działań, jako wolontariusze wręczali materiały i towarzyszyli Orszakowi.
Strona 1 z 2

Archiwum aktualności

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010