Artykuły 2017

Śp. Ks. Czesław Gruszka SDS (1932-2017)
Ks. Walerian Gruszka urodził się dnia 12 sierpnia 1932 roku w Wołowicach k. Krakowa. Wychowywał się w rolniczej rodzinie. Jego dzieciństwo przypadło na tragiczny okres II wojny światowej. Naukę w szkole podstawowej rozpoczął w 1939 roku.
Piastów: Szukamy świadków
27 maja br. parafia pw. św. Michała Archanioła w Piastowie wraz z młodzieżą z LO im A. Mickiewicza i z Gimnazjum nr 2, z harcerzami z Hufca w Piastowie oraz z pomocą Burmistrza, zorganizowała zabawę rodzinną pt. „Szukamy świadków Zmartwychwstałego”.
RMS: Dobre spotkanie w górach
W ostatni weekend maja miały miejsce Dni Skupienia młodzieży z RMS-u w Międzybrodziu Bialskim pod hasłem „Idziemy do…”. Po raz pierwszy uczestniczyły w nim grupy z Mikołowa wraz z księdzem Bartkiem na czele oraz z Goczałkowic-Zdroju z siostrą Eweliną.
Santiago de Albania
Piękne okolice. Zalesione wzgórza. Jezioro ukryte wśród wzniesień. Śródziemnomorskie krajobrazy i przyroda... W tym wyjątkowym miejscu znajduje się osada katolików, należących do salwatoriańskiej parafii w Bilaj. Większość mieszkańców przysiółka nosi nazwisko Jaku, co w starochrześcijańskim języku albańskim oznacza Jakub. To piękne imię rodzi skojarzenia ze św. Jakubem Apostołem.
Albania: A u nas już wakacje
Czerwiec w Albanii jest wyjątkowym miesiącem. Oprócz tego, że zaczynają się upały, które powoli doskwierają, zaczynają się także wakacje, czas długo wyczekiwany przez młodzież. Nadszedł czas odpoczynku po całorocznych wędrówkach z matematyką i innymi przedmiotami.
SOP: Wybrali mistrza
W dniach od 8 do 10 czerwca 2017 r. w Krakowie odbył się XI już Salwatoriański Turniej Piłkarski. Wydarzeniu patronował prowincjał salwatorianów ks. Piotr Filas SDS, minister sportu pan Witold Bańka i wielu znanych sportowców.
Nagroda im. W. Pietrzaka - również dla Helenki Kmieć
Wśród laureatów tegorocznej Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka, której jubileuszowa, 70. gala miała miejsce 9 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie jest nasza wolontariuszka śp. Helena Kmieć.
Kraków: Rekolekcje dla rodziców
„Kościół pisany z dużej i małej litery...” - pod tym hasłem już po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla rodziców Salwatorianów i Salwatorianek. Miały one miejsce w Krakowie w dniach od 5 do 8 czerwca 2017 r., a poprowadził je ks. Paweł Krężołek SDS, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań.
Misyjny Jarosław
Kolegiata Bożego Ciała w Jarosławiu na Podkrpaciu to jeden z najstarszych zabytków tego miasta. Budowa pierwszej świątyni możliwa była dzięki pomocy i zorganizowanemu wsparciu przez znanego jezuitę ks. Piotra Skargę. W swojej architekturze świątynia nawiązuje do kościoła Il Gesu w Rzymie.
Bagno: Duchu Święty przyjdź
W parafii Wniebowzięcia NMP w Bagnie wierni uwielbiali Boga i prosili o owoce Ducha Świętego do późnej nocy. To był czas osobistych świadectw i głębokiej modlitwy w jedności. Wyjątkowy wieczór rozpoczął się od uroczystej Eucharystii Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
Strona 1 z 9

Archiwum aktualności

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010