Artykuły 2017

Bielsko Biała: 25 lat działalności Hospicjum
Dzień 22 kwietnia 2017 r. zapadnie w sercach wielu bielszczan, jako dziękczynienie za dar Hospicjum św. Kamila. Jubileusz rozpoczął się od uroczystej Eucharystii w kościele pw. NMP Królowej Polski, której przewodniczył ks. Bp Piotr Greger.
Ministranci z Cygańskiego Lasu w Warszawie
W dniach od 24 do 26 marca 2017 r. Służba Liturgiczna z Bielska-Białej (Cygański Las), udała się na weekend do Warszawy. Wyjazd miał cztery wymiary. Pierwszy to budowanie wspólnoty. Każdy wolny czas był odpowiednio zagospodarowany: modlitwami i zajęciami wspólnymi, jak np. gry zespołowe.
Albania: Ministranci na medal
W Wielki Czwartek, w katedrze archidiecezjalnej w Tiranie, zgromadzili się kapłani z całej diecezji, by wraz ze swoim biskupem odprawić Mszę Krzyżma. Podczas Eucharystii ordynariusz wygłosił homilię, w której zawarł braterską zachętę do kapłanów, by w duchu jedności oddawali się posłudze i wytrwale realizowali się w pięknym powołaniu misyjnym.
Życzenia Wielkanocne 2017
Wspominając w tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych Śp. Helenkę, salwatoriańską wolontariuszkę misyjną, której życie zakończyło się na służbie Ewangelii, życzę wszystkim młodzieńczego zapału do dzielenia się Dobrą Nowiną i radości płynącej z relacji z Bogiem, który zwycięża śmierć i naszą powszednią małość.
Ogólnopolski Konkurs Jordanowski
We wrześniu 2016 r. ruszył przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Jordanowski. Główną jego ideą jest poznanie życia i duchowości o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana oraz szerzenie salwatoriańskiej idei apostolstwa wśród dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad Konkursem objął ks. Piotr Filas SDS - Przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów, oraz ks. Jerzy Madera SDS - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego...
RMS – Ekstremalna Droga Krzyżowa
Już po raz 3 Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zorganizował Ekstremalną Drogę Krzyżową z Wrocławia do Trzebnicy. Na zaproszenie do podjęcia wyzwania pozytywnie odpowiedziało rekordowo - ponad 400 osób, którzy stawili się 31 marca w dwóch kościołach pod wezwaniem św. Jadwigi (na Kozanowie i Leśnicy), aby w nocy, w ciszy, w bólu, idąc 30 lub 40 km, rozważać Drogę Krzyżową.
Albania, Bilaj: Rok małych jubileuszy
Czasy reżimu komunistycznego w Albanii to okres męczeństwa osób duchownych, wyburzania świątyń i prześladowań katolików. Odwilż lat dziewięćdziesiątych w Europie przyniosła upadek wielu dyktatur. 31 marca 1991 r. w Albanii miały miejsce pierwsze demokratyczne wybory parlamentarne, po których otwarto granice, co ułatwiło misjonarzom z różnych stron świata rozpoczęcie posługi ewangelizacyjnej.
WSD: Nowi słudzy Słowa Bożego
W Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, w uroczystość Świętego Józefa podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Prowincjał Piotr Filas SDS, alumni kursu III: kl. Krzysztof Biegun, kl. Stanisław Biegun, kl. Karol Koszyl, kl. Łukasz Kramek - przyjęli posługę lektora.
SOP: Akcja Wiosna
Jeszcze nie tak dawno, podczas Światowych Dni Młodzieży w homilii na Brzegach, papież Franciszek wołał do ludzi młodych: Przyjaciele! Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze „poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody.
Albania: Nowe życie w Tiranie
Nadzieja i przyszłość Kościoła albańskiego to młode pokolenie świadomych i gorliwych katolików. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym i wychowawczym młodzieży, w sobotę 18 marca, odbyło się kolejne spotkanie formacyjne. Duszpasterstwo młodzieży archidiecezji Tirana-Durres zaprosiło animatorów i liderów grup parafialnych do Tirany na dzień skupienia.
Strona 1 z 6

Archiwum aktualności

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010