Trzebinia: Noc konfesjonałów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebinia: Noc konfesjonałów

Spowiedź przez całą noc? Taką możliwość (będą) mieli wierni z Trzebini, Chrzanowa i okolicznych miejscowości w Wielkim Tygodniu, a dokładnie w noc z Wielkiego Czwartku  na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini będzie do dyspozycji wszystkich pragnących się wyspowiadać nawet w nocy.

{[description]}

W ten sposób duszpasterze Sanktuarium w Trzebini chcieli wyjść naprzeciw  wiernym, którzy niejednokrotnie z powodu licznych zajęć nie mają  czasu na skorzystanie ze spowiedzi w ciągu dnia. To również czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

W Sanktuarium księża (będą) spowiadali od godziny 20.00 do 3.00 nad ranem. Do akcji włączają się także kapłani z sąsiednich parafii. Celem inicjatora akcji - ks. Piotra – kustosza Sanktuarium w Trzebini - jest zwrócenie uwagi na duchowy wymiar świętego czasu Triduum Paschalnego oraz wyjście naprzeciw potrzebom wiernych, pochłoniętych przedświątecznymi obowiązkami, którzy chcą właściwie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Pochłonięci gorączkowymi zakupami i porządkami wierni będą mogli także duchowo przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wierni niejednokrotnie do późnych godzin wieczornych pracują i nie zawsze zdążą do spowiedzi w wyznaczonych godzinach. Wielki Czwartek i Wielki Piątek to szczególny czas, by móc w zadumie i zamyśleniu przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania.  Niestety zostawiamy spowiedź na sam koniec, pomiędzy zakupami, a pasztetem zajęczym. Spowiadając wiernych widzę ich pośpiech, wzrok wpatrzony w zegarek czy komórkę. A tak być nie powinno - podkreśla organizator wydarzenia. Jak dodaje „aby dobrze przygotować się do spowiedzi przede wszystkim trzeba poświęcić na nią czas”. Tym czasem niech będą te właśnie noce.

ks. Piotr Żydek SDS

 www.trzebinia.sds.pl