Artykuły 2019

Elbląg: Pomoc ubogim
W sobotę dnia 23.03.br. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Szkolne Koło Caritas „Lepszy Elbląg” zorganizowało Charytatywny Turniej Siatkówki oraz Tenisa Stołowego dla Ubogich.
Pogrzeb Śp. Ks. Andrzeja Urbańskiego SDS
Pogrzeb Śp. Ks. Andrzeja Urbańskiego SDS odbędzie się dnia 27 marca 2019 roku w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. W miejscu, w którym zrodziło się jego salwatoriańskie powołanie.
Śp. Ks. Andrzej Urbański SDS (1947-2019)
Bogatą historię życia ks. Andrzeja trudno opisać w życiorysie przygotowanym z okazji pogrzebu. Jego misjonarska pasja, odwaga i determinacja była początkiem wspaniałych dzieł i zmieniła życie wielu osób.
Warszawa: Droga Krzyżowa Grupy Zielonej
W niedzielę 17 marca o godz. 19.15 w salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pt. „Droga Świadków Chrystusa", przygotowane przez młodzież z salwatoriańskiej grupy pielgrzymkowej ZIELONEJ.
Kurs animatorów – odsłona trzecia
W dniach od 8 do 10 marca 2019 r. odbył się trzeci w tym roku szkolnym kurs dla animatorów. Do Trzebnicy ponownie przyjechała młodzież z całej Polski, z dwóch salwatoriańskich apostolatów (RMS i SOP), a także księża z obu wspólnot oraz siostry boromeuszki.
Nowa misja Generała
Śmierć, zwłaszcza zaskakująca, daje bardziej świeże i ostrzejsze spojrzenie na osobę, która nas opuszcza oraz jej dorobek. Rodzina Salwatoriańska na całym świecie oswaja się z wiadomością o nagłej śmierci wieloletniego misjonarza i przełożonego generalnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela Ks. Andrzeja Urbańskiego SDS.
Charytatywny Bal Karnawałowy STUDENT+
Na październikowym spotkaniu „Sztabu” Duszpasterstwa akademickiego i postakademickiego STUDENT+ powstał pomysł, by zorganizować Charytatywny Bal Karnawałowy.
RMS: Jakubowe spotkania
W dniach od 18 do 24.02.2019 odbyły się rekolekcje dla studentów w Zakopanem. W salwatoriańskim domu spotkały się osoby z Dolnego i Górnego Śląska, a także z Krakowa i Krzyża Wlkp. Młodzi rozważali słowa listu św. Jakuba. Nietuzinkowa relacja spod pióra Ewy poniżej...
Kraków: Spotkanie wolontariatu misyjnego
W dniach od 22 do 24 lutego 2019 roku w Krakowie odbyło się XV Ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Tematem spotkania była wspólnota, rozważana również w kontekście osoby świętego Pawła.
Krzywin: IX Prymasowski Turniej Halowy
W dniach od 22 do 23 stycznia 2019 r. grupa chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie, pod opieką ks. Marka, przebywała w Gnieźnie na IX Prymasowskim Turnieju Halowym w piłce nożnej.
Strona 8 z 10

Archiwum aktualności

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010