Artykuły 2019

Bohater katechezy 2019 roku archidiecezji katowickiej
Kolejny już raz w archidiecezji katowickiej odbył się Plebiscyt na Bohatera Katechezy 2019 roku. Organizatorami Plebiscytu jest katolickie stowarzyszenie "Civitas Christiana”.
Nowe sanktuarium na Dolnym Śląsku
13 czerwca 2019 r., w parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich, ogłoszono oficjalnie, jedyne na Dolnym Śląsku sanktuarium św. Antoniego Padewskiego.
Elbląg: Diecezjalne czuwanie młodzieży
W sobotę 8.06.2019 r., w parafii św. Brata Alberta w Elblągu, odbyło się czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej. Tematem czuwania był: Duch Święty w życiu młodego człowieka.
„Nadaj brzmienie” - XXI SFPR
W dniach od 6 do 8 czerwca 2019 r. odbył się 21 Salwatoriański Festiwal Piosenki religijnej „Nadaj brzmienie”, w którym udział wzięło 9 solistów oraz 8 zespołów. W czwartek miała miejsce Eucharystia inaugurująca spotkanie.
Albania: Dzień Skupienia w duchu Założyciela
W dniach od 3 do 4 czerwca 2019 roku, w naszej parafii w Bilaj gościliśmy młodzież z parafii Koplik wraz z ich duszpasterzami: ks. Artanem Seli SDS i ks. Dawidem Rogalą SDS. Młodzież uczestniczyła w powołaniowym dniu skupienia zorganizowanym przez ich duszpasterzy.
Trzebnica: Trzebnickie Henryki rozdane
W dniu 17 maja br. w Trzebnicy przyznano po raz pierwszy nagrodę - trzebnickie Henryki. Jednym z laureatów, nagrodzonych w kategorii działalność naukowa, został ks. Bogdan Giemza SDS.
Tak na serio – kolejna edycja
5 lat temu w Internecie po raz pierwszy zaistniał nowy salwatoriański projekt "Tak na Serio", czyli inicjatywa przede wszystkim modlitewna, wspierająca osoby powołane do małżeństwa.
Nowe sanktuarium na Dolnym Śląsku
Decyzją abp. Józefa Kupnego parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego 13 czerwca zostanie ogłoszona sanktuarium. Mowa o pierwszym na Dolnym Śląsku sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. A to względu na cudowny obraz, który przywędrował do Obornik Śląskich z Kresów Wschodnich, dokładnie z miejscowości Husiatyn (obwód tarnopolski na dzisiejszej Ukrainie).
Warszawa: Koncert dla Mam
26 maja br. odbył się koncert dzieci z zespołu „Chór z Chmur”, który działa przy salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie. Zespół zapewnia także oprawę muzyczną na Mszach św. dla dzieci w każdą niedzielę o 11.30.
Elbląg: Charytatywny przejazd rowerowy
W niedzielę 26.05.br., Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zorganizował charytatywny przejazd rowerowy dla Aleksandry Tupaj, pod patronatem ks. bp. Jacka Jezierskiego. Wzięło w nim udział ponad 50 osób i zebrano 720 zł na leczenie Oli. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu nowego łóżka ortopedycznego.
Strona 6 z 11

Archiwum aktualności

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010