Lwów (Ukraina): Rekolekcje lectio divina

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Lwów (Ukraina): Rekolekcje lectio divina

We Lwowie-Brzuchowicach od 22 do 29 sierpnia odbywają się rekolekcje lectio divina dla uczestniczek Szkoły Formatorek Zakonnych z terenu Ukrainy. Szkoła ta prowadzona jest przez Centrum Formacji Duchowej  (CFD) Salwatorianów w Trzebini we współpracy z Konsultami Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na Ukrainie (obrządku łacińskiego i grekokatolickiego).

{[description]}

Miejscem rekolekcji jest Centrum Rekolekcyjno-Wypoczynkowe Lwowskiej Archidiecezji Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego.

Rekolekcje ze św. Markiem są pierwszym etapem formacji ucznia w ramach czteroletniego cyklu rekolekcji lectio divina opracowanego przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS. Rekolekcje przeżywane są w klimacie pełnego milczenia, z indywidualnym towarzyszeniem kierownika duchowego. Prowadzącym rekolekcje jest ks. dr Piotr Ślęczka SDS z CFD w Trzebini. Uczestniczy w nich 48 osób, którym towarzyszy pięciu kierowników duchowych. W dniu rozpoczęcia rekolekcji i w Uroczystość Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny (obchodzonej na Ukrainie 28 sierpnia) przewidziano liturgię Mszy Świętej w obrządku grekokatolickim.

Staraniem Centrum Formacji Duchowej w Trzebini w sierpniu br. ukazała się w języku ukraińskim książka dr Wiesławy Stefan „Uzdrawianie relacji” (Wydawnictwem Svichado, Lwów 2010). Doktor Stefan prowadziła wykłady podczas pierwszej sesji Szkoły Formatorek Zakonych na Ukrainie w listopadzie 2009 roku.

ks. P. Ślęczka SDS