Wydarzenia

Sobótka: II Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Środowiska Jeździeckiego

Miłośnicy i Sympatycy Koni po raz drugi pielgrzymowali do maryjnego sanktuarium diecezjalnego Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce. Salwatorianów reprezentował ks. Krzysztof Dorna SDS - duszpasterz grupy pielgrzymów, co roku udających się konno do Sanktuarium Matki Bożej w...

CFD Kraków: Inauguracja II roku Szkoły Formatorów

Dnia 6 września 2010 r. rozpoczął się drugi rok formacji w dwuletniej Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2009-2011. Rozpoczęto go uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem bpa Stanisława Budzika, sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.

Białoruś: Warsztaty katechetyczne „Biblijne obietnice”

Już po raz dziewiąty odbyły się w dniach od 30 sierpnia do 1 września warsztaty katechetyczne zorganizowane z inicjatywy salwatorianów pracujących na Białorusi. Zajęcia, które prowadził pan Zbigniew Barciński ze Stowarzyszenia Natan, odbywały się w domu rekolekcyjnym Sióstr...

Wrocław: Pośmiertne uhonorowanie ks. prof. Antoniego Kiełbasy SDS

W dniach 3-4 września 2010 roku we Wrocławiu odbyła się polska edycja Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolna Saksonia. Jej współorganizatorem był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, który jest instytucją kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

USA: Otacza macierzyńską miłością Naród również za Oceanem

Dnia 29. sierpnia 2010 w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville odbył się odpust. Na uroczystość przybyli liczni pielgrzymi z Chicago i okolic, z New Jersey z Port Murray oraz z Polski, z Pszowa i Pstrążnej.

Swalawa (Ukraina): Uczcili Wniebowziętą

Dnia 15 sierpnia 2010 roku w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Swalawie na Ukrainie obchodzono doroczny odpust. Od lipca br. posługę duszpasterską dla wiernych tej parafii rozpoczęli polscy salwatorianie.

Brasław (Białoruś): Waladarka znaczy Królowa

Dnia 22 sierpnia w brasławskim sanktuarium odbyły się uroczystości związane z pierwszą rocznicą koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Jezior. Zgromadziły one rzesze wiernych i duchowieństwa Kościoła witebskiego oraz z Białorusi i innych krajów.

Mazury: Salwatoriańskie akcenty w „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”

Jednym z koordynatorów i współorganizatorów projektu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą" jest salwatorianin – ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy na Mazurach. Podczas tegorocznej kampanii odpowiadał na pytania o życie zakonne, charyzmat salwatorianów, kapłaństwo, formację seminaryjną i nasze apostolaty,...

Lwów (Ukraina): Rekolekcje lectio divina

We Lwowie-Brzuchowicach od 22 do 29 sierpnia odbywają się rekolekcje lectio divina dla uczestniczek Szkoły Formatorek Zakonnych z terenu Ukrainy. Szkoła ta prowadzona jest przez Centrum Formacji Duchowej  (CFD) Salwatorianów w Trzebini we współpracy z Konsultami Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na...

Sztynort: Rocznica białego szkwału

W piątek, 20 sierpnia br., w porcie jachtowym w Sztynorcie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające wydarzenia białego szkwału z 2007 roku. Tym razem miały one charakter profilaktyczny, uczący żeglarzy jak bezpiecznie żeglować i jak zachować się na wodzie w sytuacjach niebezpiecznych.