WSD Salwatorianów: Skąd się biorą księża i braci zakonni?

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WSD Salwatorianów: Skąd się biorą księża i braci zakonni?

„Skąd się biorą księża i bracia zakonni?” to tytuł najnowszego filmu dokumentalnego o WSD salwatorianów w Bagnie, opowiadający o wstępowaniu do seminarium i codziennym życiu w domu zakonnym. Prace nad filmem trwały 15 miesięcy. Autorami scenariusza i zdjęć są klerycy Rafał Główczyński i Paweł Radziejewski, a prowadzącym krajowy moderator salwatorianów świeckich w Polsce Grzegorz Miśta.

{[description]}

Film, nakręcony kamerą amatorską, prezentuje realia życia seminaryjnego. Ukazuje seminarzystów podczas nauki, pracy i modlitwy. Przedstawia chwile rekreacji, migawki z życia sportowego i towarzyskiego. Przybliża działalność kół zainteresowań, a także zawiera osobiste świadectwa. Jednocześnie ukazuje szeroką panoramę działalności polskich salwatorianów na świecie. Dzięki dynamicznej akcji przeznaczony jest szczególnie dla młodego widza. Doskonale nadaje się do emisji podczas lekcji w szkole i może zainspirować do szukania osobistej odpowiedzi na pytanie: Dlaczego młodzi ludzie decydują się dziś na podjęcie drogi życia zakonnego?

Płyta DVD, wydana w nakładzie 6000 egzemplarzy, zawiera oprócz filmu, w polskiej i angielskiej wersji językowej, przewodnik multimedialny po zabytkowych wnętrzach pałacu w Bagnie, z wykorzystaniem artystycznych zdjęć Romualda Sołdka i Macieja Figarskiego SDS, a także prezentację multimedialną ze zdjęciami z życia wspólnoty zakonnej.

Film zostanie wkrótce rozesłany do wszystkich katechetów salwatoriańskich oraz do dobrodziejów i współpracowników związanych z domem zakonnym salwatorianów w Bagnie.

Zamówienia można składać, pisząc na adres: seminarium@sds.pl