Uroczystości w Bagnie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Uroczystości w Bagnie

Tradycyjnie w dniach 7-8 września we wspólnocie seminaryjnej w Bagnie odbywają się uroczystości związane z przyjęciem do nowicjatu, obłóczynami i składaniem ślubów zakonnych. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci naszego Założyciela, uroczystości te rozpoczęły się 7 września o godz. 20.00, w kościele parafialnym w Bagnie, jubileuszowym modlitewnym czuwaniem z o. Franciszkiem Jordanem.
{[description]}

 Na to czuwanie przybyli także współbracia z okolicznych wspólnot salwatoriańskich wraz z parafianami, którym posługują oraz przedstawiciele salwatorianów świeckich. Po czuwaniu miał miejsce obrzęd obłóczyn i przyjęcia do nowicjatu. Habit salwatoriański otrzymało trzech kończących nowicjat współbraci. Do nowicjatu zaś przyjęto cztery osoby.
Następnego dnia, dokładnie w setną rocznicą śmierci o. Jordana, miała miejsce uroczystość składania ślubów zakonnych. Pierwszą profesję złożyli nkl. Tomasz Gnat, nkl. Dawid Piotrowski oraz nbr. Piotr Żyruń. Na kolejny rok śluby zakonne złożyło dwunastu kleryków i trzech braci zakonnych. Dwóch kleryków z Bagna odnawiało w tym dniu swoją profesję zakonną w Tafers, miejscu śmierci naszego Założyciela. Profesję wieczystą w Bagnie złożyli dwaj współbracia – kl. Krzysztof Biegun i kl. Karol Koszyl.
W czasie tej uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy również za dar powołania salwatoriańskiego wraz ze współbraćmi, którzy świętowali w tym dniu jubileusz swojej profesji zakonnej. Byli to ks. Tadeusz Skwarczek, ks. Zygmunt Hajduk (65 lat), br. Hieronim Drobik, ks. Stanisław Wąsik (60 lat) oraz ks. Stanisław Pieczara (50 lat). Srebrny jubileusz ślubów zakonnych świętowali w tym dniu w Bagnie ks. Jacek Łabęcki, ks. Roman Hamny, ks. Grzegorz Jabłonka, ks. Łukasz Kleczka, ks. Andrzej Pacholik, ks. Stanisław Pajestka, ks. Ryszard Sadowski, ks. Zygmunt Śmigowski, ks. Jacek Wawrzyniak oraz br. Marcin Wojtczak. Wśród jubilatów był też ks. Hubert Kaliszewski, który w tym roku świętował 25-lecie przyjęcia święceń kapłańskich.  


Uroczystości w Bagnie Zobacz galerię