Zakończenie Kapituły Generalnej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zakończenie Kapituły Generalnej

6 września br. miało miejsce oficjalne zakończenie prac kapituły generalnej Salwatorianów, ze wszystkimi towarzyszącymi elementami: z kończącymi przemowami i słowami podziękowań. Tego dnia zabrzmiał ostatni liturgiczny akord, którym było proste, lecz bardzo wymowny sprawowanie Eucharystii.
{[description]}

Liturgii przewodniczył wybrany Przełożony Generalny, ks. Milton Zonta, w asyście wybranych członków nowej Konsulty Generalnej: ks. Adama Tenety, ks. Sunila Thomasa, ks. Josepha Rodriguesa, ks. Scotta Wallenfelsza i ks. Agustína Van Baelena. Kolorem szat liturgicznych był kolor czerwony, ponieważ wybrano Mszę św. o Duchu Świętym, prosząc o światło dla nowego generalatu w jego służbie Towarzystwu przez następne sześć lat.
Na zakończenie Mszy św. wszyscy członkowie kapituły i wszyscy uczestnicy otrzymali od Przełożonego Generalnego zapaloną lampkę oliwną wraz z zadaniem, aby nawiązując do hasła Kapituły „iść i zapalać wszystkich”. Gdy wszyscy obecni otrzymali światło, zgromadzili się w kole wokół ich Przełożonego, który złożył wyznanie wiary z ręką na Ewangelii. Było czymś niezwykle inspirującym zobaczyć jak wspólnota salwatorianów w symboliczny sposób wsparła Przełożonego, który na końcu modlił się dla wszystkich o błogosławieństwo Miłosiernego Boga.


Zakończenie kapituły generalnej Zobacz galerię