Spotkanie Świeckich Salwatorianów

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Spotkanie Świeckich Salwatorianów

W dniach od 12 do 14 maja 2017 r. w Krakowie, w Salwatoriańskim Centrum Formacji Duchowej odbyło się wiosenne spotkanie Salwatorianów Świeckich. Przybyło kilkanaście osób z Goczałkowic, z Oświęcimia, z Piastowa i z Wrocławia.

W sobotę po śniadaniu warsztaty, na podstawie Dziennika Ojca Jordana, poprowadził krajowy Dyrektor Wojciech Appelbaum. Rozważania dotyczyły świętości, jako życiowego zadania każdego z nas. Dzielenie się osobistymi przeżyciami zaowocowało konkretnym dialogiem, który obudził pragnienie rozpoznania i rozwoju indywidualnych zdolności, gdyż świętość w rozumieniu naszego Założyciela polega nie na doskonałości, lecz na wykorzystywaniu Bożych darów w relacjach z Bogiem i z ludźmi.
Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkaniu towarzyszyło pielgrzymowanie do ważnych miejsc. Najpierw w Wadowicach można było zobaczyć placówkę Sióstr Nazaretanek, gdzie św. Jan Paweł II, jako sześcioletnie dziecko uczęszczał do ochronki. Obecnie placówka służy jako świetlica dla 30 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Wizytę uwieńczyła „papieska” kremówka. Z ochronki grupa udała się do multimedialnego muzeum, które znajduje się w domu, w którym urodził się Karol Wojtyła. Była to 70 minutowa fascynacja współczesną prezentacją życia naszego rodaka. Kolejnym miejscem pielgrzymki było ulubione miejsce modlitwy Karola Wojtyły - Bazylika Matki Boskiej Kalwaryjskiej.

Nad całością czuwał krajowy Duszpasterz ks. Piotr Łapiński. Codzienna Msza św., adoracja i nabożeństwo Maryjne sprzyjały ciszy i refleksji w rytmie serca Boskiego Zbawiciela.


Spotkanie Świeckich Salwatorianów Zobacz galerię