Artykuły 2023

Spotkanie kontynentalne w Rzymie.
Superiorzy jednostek europejskich spotkali się w Rzymie i omawiali przyszłość salwatorianów na starym kontynencie!
Bracia zakonni przyjęli posługę akolitatu.
18 czerwca o godz 11:30 odbył się odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini w naszym sanktuarium. Podczas tej uroczystości Ksiądz Prowincjał Józef Figiel SDS wprowadził w posługę akolitatu sześciu braci zakonnych z naszego zgromadzenia.
10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Trzebini.
To już 10 edycja Szkoły Formatorek Zakonnych w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.
Festyn parafialny w Obornikach Śląskich.
W Obornikach Śląskich odbył się Salwatoriański Festyn Rodzinny z okazji odpustu ku czci św. Antoniego Padewskiego. Wydarzenie to było okazją do wspólnej radości, modlitwy oraz odkrywania charyzmatu salwatoriańskiego.
Wprowadzenie relikwii w Veronie.
W niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, w malowniczej kaplicy domu zakonnego salwatorianów na "Wzgórzu Miłosierdzia Bożego" w Veronie, w stanie New Jersey, USA, odbyła się niezwykła uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela zgromadzeń zakonnych Salwatorianów i salwatorianek, oraz bł. Marii od Apostołów, współzałożycielki Kongregacji Sióstr Salwatorianek.
Święcenia diakonatu u salwatorianów
Trzech współbraci przyjęło święcenia diakonatu! Nasi współbracia z 5 roku otrzymali 27.05. 2023 r. dar diakonatu z rąk ks. bp Roberta Chrząszcza.
Polski akcent na kursie dla formatorów Ameryki Łacińskiej.
Z ramienia Generalatu w dniach 15-20 maja 2023 r. odbył się kurs dla formatorów Ameryki Łacińskiej. Miejscem spotkania była Brazylia (São Paulo), a za organizację i przebieg kursu odpowiadał nasz współbrat, ks. Krzysztof Gasperowicz SDS - konsultor generalny ds. formacji.
Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa - Tak na Serio!
27 maja rusza Tak na Serio - czyli tydzień modlitw i konferencji dla powołanych do małżeństwa!
Rozwój mediów w Wolontariacie Misyjnym Salvator
Nowe media stawiają nowe wyzwania przed naszymi apostolatami - pomimo szerokiej działalności, dopracowanych spotkań i wielu akcji coraz trudniej docierać w szumie medialnym do osób, które chcą być bliżej Boga.
Spotkanie autorskie z ks. dr hab. Bogdanem Giemzą SDS, prof. PWT w Brzegu.
Nasz współbrat miał okazję zaprezentować swoją najnowszą książkę "Sport w życiu i nauczaniu Jana Pawła II". W czasie swojego wystąpienia wyjaśnił jakie znaczenie sport ma w naszej kulturze, a także jak o sporcie mówił św. Jan Paweł II.
Strona 3 z 6

Archiwum aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010