Wydarzenia

Elbląg: Bieg charytatywny
W trwającym roku św. Brata Alberta parafia św. Brata Alberta w Elblągu, w sobotę 28.11.br. zorganizowała bieg charytatywny dla rodziny Państwa Urbankiewiczów, którzy stracili dorobek życia w pożarze. Wzięło w nim udział około 150 osób.
Albania: Sługa Eucharystii
Słowa św. Pawła z Listu do Koryntian, iż „różne są dary łaski, różne też są rodzaje posługiwania" znajdują swe realne potwierdzenie w albańskiej rzeczywistości misyjnej. Każdego dnia salwatorianie stają wobec wielorakich wyzwań duszpasterskich i potrzeb duchowych, stąd „różne są działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich". Ten właśnie Bóg sprawił, że brat Jakub Rychlewski SDS, po złożeniu pierwszej profesji zakonnej przybył do Albanii, by podjąć wyzwanie ewangelizacji mieszkańców postkomunistycznego kraju.
Albania: Pierwsza Msza 1 Listopada
W uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 12. została odprawiona pierwsza Msza święta w nowo wybudowanym kościele pw. św. Mikołaja w miejscowości Mallkuc-Koder. Po roku prac budowlanych nadszedł długo wyczekiwany moment. Nasza nowa świątynia powstała na fundamentach starego kościoła, który za czasów reżimu komunistycznego został wyburzony (ok. 1967 roku), ponieważ komunistyczny dyktator Enver Hohxa pragnął, aby Albania stała się państwem w pełni laickim.
RMS: „Poszli i ogłosili”
to temat spotkania weekendowego w seminarium salwatoriańskim w Bagnie. W dniach od 27 do 29 października br. ponad 25. osobowa grupa z Dolnego Śląska skupiała się w pięknym miejscu, odnajdując Boga w Piśmie, sakramentach i w człowieku. Dowodem nieprzeciętności tego spotkania była nie tylko bardzo duża frekwencja, ale również wrażenia – świadectwa uczestników. Poniżej kilka z nich.
Albania: Powołaniowy dzień skupienia
Placówka misyjna w Bilaj pozostaje pod czujną i troskliwą opieką duszpasterską salwatorianów z Polski. Codzienna praca i gorliwa posługa owocuje nie tylko zwiększoną liczbą udzielanych sakramentów, ale także świadomym zaangażowaniem w życie religijne. W każdej ze stacji misyjnych zorganizowane są grupy ministranckie, w których służy około 45 chłopców.
SOP: Jesienne akcje
Wejdźcie w nowe życie skupienia i modlitwy! Pod tym hasłem Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza na jesienne dni skupienia, które odbędą się w następujących miejscach i terminach:
Albania: Rodzinne świętowanie
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela to patronalne święto Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Rodzina salwatoriańska z terenów Albanii wspólnie świętuje ważne dla zgromadzenia wydarzenia. Salwatorianie, siostry salwatorianki i świeccy salwatorianie spotkali się 11 października w miejscowości Rragam. Malowniczo położona górska wioska stała się centrum salwatoriańskiego świata.
Rekolekcje Świeckich Salwatorianów
W dniach od 13 do 15 października br. Wspólnota Świeckich Salwatorianów przeżywała swoje coroczne rekolekcje. Odbyły się one w Trzebini, a nauki rekolekcyjne głosił ks. Tomasz Starużyk SDS, proboszcz salwatoriańskiej parafii w Mikołowie. Ksiądz rekolekcjonista zaproponował przybyłym spojrzenie na własną wiarę przez pryzmat wiary Maryi.
Trzebnica: Uroczystości Jadwiżańskie
15 października br. uroczystą Mszą św. w bazylice św. Bartłomieja i św. Jadwigi Śląskiej został oficjalnie zakończony Rok Jadwiżański w archidiecezji wrocławskiej. W uroczystości wzięło udział wielu biskupów, przełożonych wielu zakonów i zgromadzeń męskich i żeńskich, a także przedstawiciele rządu, władz samorządowych i lokalnych.
RMS: Rekordowy kurs animatorów
Po rekordowym w ilość uczestników forum można było spodziewać się bogatego we frekwencję kursu animatorów i tak też było. W dniach od 6 do 8 października br., ponad 45 osobowa grupa młodych ludzi z różnych stron Polski (m.in. Bielska Białej, Obornik Śląskich, Warszawy, Trzebnicy, Gryfina, Mikołowa i wielu innych), odkrywała swój talent bycia liderem. Tak spotkanie opisuje jedna z uczestniczek:
Strona 2 z 148