Wydarzenia

Życzymy Wam!
Wszystkim Przyjaciołom, Sympatykom i Dobrodziejom Rodziny Salwatoriańskiej oraz Odwiedzającym tę stronę, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe, modląc się o Boże błogosławieństwo dla Was. Salwatorianie
Ukraina, Brzozdowce: Polskie świętowanie.
W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, w Towarzystwie Pomocy Polakom „Wielkie Serce”, w Nowym Rozdole na Ukrainie, odbyło się świąteczne spotkanie. Podczas świętowania dzieci ze szkoły języka polskiego przedstawiły tradycyjne polskie jasełka.
Zakrzówek: 8 grudnia 2017
W ramach obchodów „Roku Ojca Jordana”, wspólnota salwatorianów na Zakrzówku zebrała się 8 grudnia 2017 r. w kościele pw. Boskiego Zbawiciela na wspólnej modlitwie.
Albania: Instalacja proboszcza w Bilaj
W niedzielę, 10 grudnia 2017 r., przeżywaliśmy wspólnie uroczystość, jaka w Bilaj nie zdarza się często, a mianowicie podczas Eucharystii dokonano obrzędu wprowadzenia na urząd proboszcza naszej parafii. Dwadzieścia lat temu pierwszy salwatorianin z Polski, który zapoczątkował misję w Albanii został mianowany administratorem parafii w Bilaj.
Inauguracja roku Księdza Jordana w Łagiewnikach
Wspólnota Salwatorianów w Krakowie-Łagiewnikach zainaugurowała Rok Jubileuszowy 100-lecia śmierci Ojca Jordana.
Albania: Święty Mikołaj powodzian
Uroczyste obchody dnia św. Mikołaja są mocno wpisane w roczny rytm życia mieszkańców Murqiny. Patron tej miejscowości jest tu dobrze znany i wielce poważany przez wszystkich katolików. Końcówka listopada przebiegała tu, jak zwykle na przygotowaniach do odpustu.
Elbląg: Charytatywny Turniej
W ramach obchodów roku św. Brata Alberta, parafia pw. św. Brata Alberta we współpracy z Kołem Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych, w sobotę 2 XII zorganizowała Charytatywny Turniej Siatkarski.
RMS: II Bal za nami!
W dniu 25 listopada odbył się II Urodzinowy Bal RMSu. W tym roku świętowaliśmy 23. rocznicę powstania naszego Apostolatu. Całe wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Prowincjała polskiej Prowincji Salwatorianów Księdza Piotra Filasa SDS.
SOP: Działaj dla innych
Przed nami coraz większymi krokami zbliżają się ferie zimowe. Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku, przygotował kilka propozycji dla młodzieży męskiej, w różnych miejscach Polski. Tegoroczne hasło brzmi: Działaj dla innych.
Albania: Święto Niepodległości
Wiele lat niewoli, ucisk Imperium Osmańskiego, wojny ościennych krajów o terytoria Albanii wyzwoliło w narodzie albańskim pragnienie odzyskania niepodległości. 29 listopada to Dzień Niepodległości uroczyście obchodzony w Albanii.
Strona 2 z 150