Wydarzenia

RMS: Beskidzkie integracje z mocą

„Chwile spędzone w Beskidach były wspaniałe”. To jeden z komentarzy do spotkania Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Młodzież gościła w Międzybrodziu Bialskim, a dokładnie w domu położonym malowniczo prawie na zboczu Magurki. Przez cztery dni od 11 listopada „uczestnicy wyjazdu mieli...

Wilkasy: Rafał Kalinowski w roli głównej

Uroczystość odpustowa jest okazją do bardziej intensywnej refleksji nad swoją parafialną tożsamością i bliższego spotkania z postacią świętego patrona. Wspólnota parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach świętowała w ostatnią niedzielę.

CFD Kraków: Ojcowie Kościoła uczą nas czytać Biblię

W dniach od 11 do 14 listopada 2010 r. w krakowskim CFD odbyły się Dni Duchowości Biblijnej. Tegoroczne spotkanie formacyjne było okazją do odkrywania skarbu, jakim jest Biblia, z odwołaniem do bogatego doświadczenia Ojców Kościoła, którzy uczą nas czytać i medytować, ale nade wszystko kochać Biblię i żyć Słowem na co...

Albania: Dzień wspólnoty z pajacem

W sobotę 13 listopada br. młodzież z salwatoriańskiej parafii w Bilaj wzięła udział w diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Tiranie. Dzień wspólnoty został zorganizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Tirana-Durres w ramach trzyletniego programu formacyjnego.

Muo (Czarnogóra): Święty od Eucharystii

Dnia 9 listopada br. w Muo odbył się odpust związany ze wspomnieniem narodzin dla nieba bł. Gracjana. Od 1 lipca 2010 roku posługę duszpasterską w poświęconym mu sanktuarium, które leży w Zatoce Kotorskiej, pełnią salwatorianie z polskiej prowincji.

CFD Kraków: Życie w rytmie Słowa

W pierwszy weekend listopada br. w krakowskim Centrum Formacji Duchowej odbyła się sesja zatytułowana „Życie w rytmie Słowa”. Uczestnicy spotkania organizowanego w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego na modlitwie stawali z pytaniem, jak pozwolić się kształtować przez Pismo.

Salwator: Ekologiczna, odważna i smaczna lektura

W niedziele 7 listopada  br. zakończyły się 14. Targi Książki w Krakowie. Ze wstępnych szacunków wynika, że kolejny raz został pobity rekord frekwencji. Targi odwiedziło blisko 30 tysięcy osób. Wśród wystawców nie zabrakło katolickiego wydawnictwa Salwator.

Mikołów: Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego

Słowa Jezusa z Ewangelii św. Mateusza o wrażliwych na ubogich, głodnych, spragnionych i innych potrzebujących stały się mottem homilii wygłoszonej w czasie pogrzebu salwatoriańskiego misjonarza ks. Franciszka Rumińskiego.

Wrocław: Zatroskani o nowe powołania

Owocem roku kapłańskiego w Diecezji Wrocławskiej jest comiesięczna pierwszoczwartkowa Msza Św. odprawiana w miejscowej katedrze w intencji powołań. Dnia 4 listopada br. WSD Salwatorianów wraz ze zgromadzeniem sióstr boromeuszek wspólnie przygotowało listopadową liturgię.

Węgorzewo: W myśliwskiej podążać pielgrzymce uczciwie

Jesień jest czasem myśliwych. Trzeciego listopada przypada wspomnienie św. Huberta - patrona myśliwych i leśników. Tego dnia myśliwi rozpoczynają kolejny sezon polowań. W tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. Hubertowin lub Hubertusów czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie...