Warszawa: Drobne gesty solidarności

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Drobne gesty solidarności

Nie wielkie słowa, ale małe czyny się liczą. Grupa wolontariuszy skupiona przy salwatoriańskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie zorganizowała akcję charytatywną na rzecz dzieci w Albanii. To pierwsza i od razu udana akacja młodzieży rozpoczynającej przygodę z salwatoriańskim wolontariatem misyjnym.

{[description]}

Niedziela Misyjna w warszawskiej parafii minęła pod szyldem: „I Ty możesz pomóc – pomóż zbudować plac zabaw dla dzieci w Albanii”. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i hojności darczyńców zebrano ponad trzy tysiące złotych, które zostaną przekazane na budowę placu zabaw przy salwatoriańskim domu zakonnym w Bilaj.

To nie jedyna inicjatywa wolontariuszy i duszpasterzy. Zorganizowano również zbiórkę przyborów szkolnych, które będą prezentem – warto dodać, że bardzo cennym – dla najmłodszych w Albanii.

Akcjom charytatywnym towarzyszyła refleksja uświadamiająca konieczność angażowania się w realizację misyjnego posłannictwa, podkreślająca wartość drobnych gestów i potrzebę modlitwy w intencji misji. Spotkania, katechezy i nabożeństwa prowadzili alumni WSD Salwatorianów dk. Sebastian Polak i kl. Jakub Trzópek.

www.warszawa.sds.pl

GALERIA