Trzebnica: Jubileusz Konnej Pielgrzymki

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebnica: Jubileusz Konnej Pielgrzymki

Miesiące przygotowań, spotkań, odwiedziny gospodarzy, podkuwanie koni, pakowanie plecaków i już prawie wszystko gotowe.

{[description]}

Już po raz piąty  udają się pielgrzymi wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi na szlak pielgrzymkowy z trzebnickiego Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.  Miesiące przygotowań, ustaleń, spotkań przedpielgrzymkowych, odwiedziny gospodarzy,  wreszcie podkuwanie koni, pakowanie plecaków i już prawie wszystko, aby  25 czerwca stawić się na rozpoczęcie. Ze względów bezpieczeństwa pątnicy zostali podzieleni na dwie grupy: Grupę Trzebnicką i Grupę Wrocławską,  nad którymi czuwają komandorowie.

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie  PIĄTEJ KONNEJ PIELGRZYMKI z Sanktuarium św. Jadwigi Śl. w Trzebnicy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu, które odbędzie  się  25 czerwca (piątek)  2010 r. o godzinie 16:30 w Trzebnicy przy kościele p.w. 14 Świętych Wspomożycieli.

Równocześnie zapraszamy o godzinie 21:00 do bazy noclegowej Konnej Pielgrzymki przy parafii w Koczurkach  na Apel Jasnogórski. Po modlitwie przemówi ks. prof. dr hab. Antoni Kiełbasa SDS na temat Kultu Św. Jadwigi Śląskiej.

Pragniemy przekazać dobre słowo od całej braci koniarskiej, która się znacznie rozrosła od momentu powstania pomysłu. Dzielimy się również radością.  Tegoroczne  rozważania koncentrujemy wokół tematu:  Dekalog – dziesięć Słów Boga.

Informacja: www.kp.sds.pl