SOP: Spotkanie opłatkowe

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

SOP: Spotkanie opłatkowe

W dniach 16-18 grudnia, w krakowskim klasztorze salwatorianów, odbyło się spotkanie opłatkowe, które zgromadziło młodych ludzi - maturzystów i studentów. Od wielu lat SOP organizuje "spotkania opłatkowe" dla najstarszych chłopaków, którzy biorą udział w dniach skupienia i rekolekcjach oraz poważnie zastanawiają się nad swoim życiem przed podjęciem decyzji co do dalszej drogi.

{[description]}

Oto relacja jednego z uczestników spotkania:

"Wesołych Świąt! Nadchodzi Chrystus!". Te piękne słowa wirowały nam w głowie przez całe weekendowe spotkanie. Kolejny raz mogliśmy wspólnie, jednak w bardziej kameralnym gronie, spotkać Chrystusa na naszej drodze.

Dni te były nie tylko pełne uśmiechu, życzliwości i serdeczności, w końcu to już za niedługo narodzi się w Betlejem Zbawca Świata, ale także doprawione modlitwą, rozmowami do późnej nocy i stałym poznawaniem siebie, swoich potrzeb duchowych jak i planów na przyszłość.Spotkanie opłatkowe niewątpliwie jest jednym z najważniejszych dni skupienia.Spotkaliśmy się ostatni raz w tym roku. Podsumowaliśmy nasz wspólny rok, niekiedy ciężkiej pracy, ale także mieliśmy okazję pożyczyć sobie tego, co najważniejsze, a jest tego sporo, szczególnie iż za kilka miesięcy dla wielu z nas nadejdzie czas ostatecznej konfrontacji, konfrontacji myśli i czynów, co mamy zrobić dalej, gdzie mamy iść, jak żyć Panie Boże? Odpowiedzi jest wiele, jednak gdzieś czai się ta jedna właściwa, czy to będzie SDS? Jeszcze się okaże :)

My ze swojej strony chcielibyśmy życzyć wszystkim SOP-owskim "gapom" którzy nie przyjechali i tym którzy nie mogli przyjechać, ale także tym którzy zastanawiają się czy do nas nie zawitać: Zdrowia, szczęścia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi na każdy dzień, zdania matury maturzystom i wszystkiego co potrzebne każdemu z nas.

Z Panem Bogiem! Do zobaczenia w A.D. 2012!!!

P.S Dziękujemy Księżom: Ks. Damianowi, Ks. Kazikowi i dk. Pawłowi jak też i Ks. Prowincjałowi i wszystkim tym, którzy nas przyjęli.

Karol Berger z Mysłowic

GALERIA

 

www.sop.sds.pl