RMS: Akcja na północy

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Akcja na północy

Duszpasterze RMS-u udali się na północ Polski, a dokładnie do Węgorzewa, gdzie przez prawie cały tydzień (30 XI – 4 XII) odwiedzali szkołę i dwie salwatoriańskie parafie znajdujące się w tym mieście. Dzięki akcji informacyjnej, prowadzonej przez cały tydzień w Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga, możliwe było przeprowadzenie dnia skupienia.

{[description]}

W czasie krótkiego spotkania młodzi ludzie, poprzez Eucharystię i konferencję, mogli dowiedzieć się lub przypomnieć sobie znaczenie Adwentu. Tak relacjonuje to spotkanie jedna z uczestniczek:

W sobotę (3.12) o 11.00 odbyło się spotkanie młodzieży w domu oazowym.  Jak dla mnie, godzina 11.00 w SOBOTĘ to rano. A jednak wstałam wcześniej, w dodatku na „jakieś tam spotkanie w kościele”. Normalnie pomyślałabym pewnie też, że będzie nudno i ogólnie beznadziejnie. Jednak wcześniej już poznałam świetnych księży z Trzebnicy, z humorem i fajnym podejściem do młodzieży, dlatego pomyślałam, że pójdę. Kiedy pierwszy raz byłam na takim dniu skupienia, nie wiedziałam nawet co to dokładnie jest i na czym polega. Nie żałuję, ponieważ fajnie spędziłam czas na wspólnej rozmowie w miłej atmosferze, na modlitwie i oczywiście żartach przy herbatce i rogalikach. Była również Msza św., śpiew i filmiki z RMS-u. A jednak w kościele nie musi być sztywno i nudno.

Patrycja Botsch, Węgorzewo

www.rms.sds.pl