Oborniki Śląskie: Odpust św. Judy Tadeusza i Tydzień Misyjny

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Oborniki Śląskie: Odpust św. Judy Tadeusza i Tydzień Misyjny

Salwatoriańska parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śl. obchodziła 24 października odpust parafialny ku czci swojego Patrona. Ponadto świętowano Tydzień Misyjny, w którego organizację włączyli się alumni WSD w Bagnie...

{[description]}

Sumie odpustowej przewodniczył i kazania podczas Mszy św. przedpołudniowych głosił ks. dr Roman Słupek SDS – konsultor ds. formacji. Przed Mszą św. odpustową Ks. Sumista dokonał poświęcenia nowej tablicy umieszczonej przed kościołem, a po Eucharystii przewodniczył uroczystej procesji zakończonej odśpiewaniem Te Deum.

W uroczystość odpustową zaangażowały się czynnie grupy duszpastersko – modlitewne. W odpuście uczestniczyli księża z dekanatu na czele ks. dziekanem Tadeuszem Kosiorem. Szczególny udział mieli alumni z WSD Salwatorianów w Bagnie: dk. Daniel Jamroży SDS i kl. Jacek Nowak SDS, którzy przybyli do naszej parafii w ramach Tygodnia Misyjnego. Oprócz pomocy przy odpuście, dk. Daniel głosił słowo Boże na Mszach św. w kościele filialnym oraz wieczornych w kościele parafialnym. Prowadzili nabożeństwa różańcowe, oraz spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, przybliżając im tematykę misji salwatoriańskich i wolontariatu misyjnego.

www.judaiantoni.pl

GALERIA