Wydarzenia

Parafia św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śląskich areną zmagań piłkarskich całej Archidiecezji Wrocławskiej!
Nasz współbrat Ks. Przemysław Antoniuk SDS zorganizował Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Wrocławskiej w Piłce Nożnej Halowej.
Wolontariat Misyjny Salvator w Izraelu
W dniach 26.11-03.12 wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salvator wyruszyli wraz ze swoimi duszpasterzami na pielgrzymi szlak do Ziemi Świętej.
Śp. Ks. Tadeusz Słonina SDS (1952-2023)
W noworoczny poranek 1 stycznia 2023 roku, w 70. roku życia, w 50 roku życia zakonnego i w 44 roku kapłaństwa zmarł ks. Tadeusz Słonina SDS.
Powołano Postulatora Beatyfikacyjnego salwatoriańskiej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć
W ubiegłym tygodniu ks. Paweł Wróbel SDS w kaplicy arcybiskupów krakowskich, odebrał od ks. Andrzeja Scąbera - delegata ds. kanonizacyjnych archidiecezji krakowskiej, dekret abp. Marka Jędraszewskiego, który powołał go na urząd postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć.
To już drugie spotkanie rady programowej SOP
Na kolejnym spotkaniu Rady Programowej Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań członkowie dopracowywali tematy i treści formacyjne dla nowego programu formacyjnego tego apostolatu.
Nowy program formacyjny dla salwatoriańskiego sanktuarium Jana Pawła II w Gosford w Australii
Przez kolejny rok parafianie będą krążyli wokół tematu: Być uczniem! Program szczególny nacisk będzie kładł na misyjność - być uczniem, ale uczniem posłanym w świat.
Bal chrześcijański w Brasławiu
Jak co roku, w sobotę 26 listopada br. w Domu Ojca Franciszka Jordana w Brasławiu zebrali się wierni, którzy pragnęli w radosnej atmosferze przeżywać zakończenie roku liturgicznego. Bal Chrześcijański w Brasławiu gromadzi co roku młode małżeństwa z dziećmi, młodzież i dorosłych, a także naszych współbraci pracujących na Białorusi oraz siostry zakonne z naszych parafii.
Wizyta Prowincjalatu w Rzymie
24-25 listopada odbyło się spotkanie Generalatu Salwatorianów z Prowincjalatem Polskiej Prowincji. Spotkanie dotyczyło kluczowych elementów współpracy pomiędzy komórkami.
Rozpoczęcie pracy komisji formacyjnej
Komisja formacyjna przeprowadziła w dniu 5 listopada pierwsze spotkanie robocze. Przed Prowincjalną Komisją ds. Formacji w tym roku wiele ważnych zadań i kwestii do rozważenia.
Ks. Bartosz Król SDS - dziekanem dekanatu mokotowskiego
Ks. Bartłomiej Król SDS, obecnie proboszcz parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie, został wybrany dziekanem dekanatu mokotowskiego.
Strona 9 z 198