Zakopane: Wizytacja kanoniczna w Parafii NMP Matki Zbawiciela

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zakopane: Wizytacja kanoniczna w Parafii NMP Matki Zbawiciela

Dnia 18. grudnia w parafii NMP Matki Zbawiciela w Zakopanem odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził sufragan archidiecezji krakowskiej bp Damian Muskus OFM.

{[description]}

Biskup Damian odprawił Mszę Świetą w kościele NMP Królowej Świata przy Bulwarach Słowackiego oraz spotkał się z salwatorianami i wiernymi. Następnie 11.30  odprawił Mszę Świętą i udzielił sakramentu bierzmowania w kościele parafialnym.

W dalszej części wizytacji odbyło się spotkanie z grupami apostolskimi działającymi w parafii i komitetem budowy kościoła. Wizytacja zakończyła się obiadem i spotkaniem z księżmi dekanatu zakopiańskiego. Biskup dokonał podsumowania wizytacji we wszystkich parafiach zakonnych w dekanacie zakopiańskim, gdyż salwatoriańska parafia była ostatnią wizytowaną.

Stanisław Kard. Dziwisz po zapoznaniu się z opinią Proboszcza i Księży z kurii archidiecezjalnej, którzy wizytowali parafię przed wizytą biskupa, wyznaczył na rok 2012 trzy dekanaty patronackie: Zakopane, Białka Tarzańska i Niedzica, które będą wspierały budowę kościoła. Obecny stan budowy to fundamenty, ściany i strop poziomu „0”.

J. Bola SDS

GALERIA