Wrocław: Spotkanie rekolekcjonistów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wrocław: Spotkanie rekolekcjonistów

11 października, we Wrocławiu, odbyło się spotkanie rekolekcjonistów i misjonarzy ludowych. Na zaproszenie dyrektora referatu, ks. Huberta Kaliszewskiego, odpowiedział ks. prowincjał Józef Figiel, a także współbracia rekolekcjoniści: ks. Wiesław Orawiecki, ks. Albert Poloczek, ks. Andrzej Uruski, ks. Janusz Kaliciak, ks. Tomasz Niedziela, ks. Jerzy Morański, ks. Szymon Szepietowski oraz ks. Szymon Kula, który obecnie wykłada homiletykę w WSD Salwatorianów.
{[description]}

Podczas spotkania ustalono, że rekolekcjoniści salwatoriańscy podejmą się prowadzenia rekolekcji jordanowskich w Wielkim Poście, w przyszłym roku. Konspekt tematów i rozważań rekolekcyjnych związanych z osobą bł. Franciszka Jordana ma powstać do końca tego roku. Zostanie też opracowane nabożeństwo wprowadzenia relikwii Ojca Założyciela. Dyrektor SRMiRP czeka na zgłoszenia od proboszczów, którzy planują przeprowadzenie takich rekolekcji.
W czasie dyskusji wiele miejsca poświęcono sprawie rozwoju referatu, rozpoznawalności współbraci głoszących rekolekcje oraz uaktualnienia i rozbudowania strony internetowej. Był też czas na dzielenie się doświadczeniami z pracy rekolekcyjnej. Współbracia wyrazili pragnienie uczestniczenia w corocznych spotkaniach formacyjnych w ramach spotkań referatu.