Warszawa: Bombka Dobroci

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Bombka Dobroci

Przez cały Adwent w salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie trwała akcja „Bombka Dobroci”. Polegała na zabraniu przez parafian z choinki bombki, w której znajdowała się lista rzeczy dla potrzebującego dziecka.

Efekt akcji był niesamowity! Prawie 100 paczek trafiło do potrzebujących dzieci na Ukrainie.
Dnia 27 grudnia 2017 r. część paczek powędrowało do Domu Dziecka w Iwanofrankosku, prowadzonym przez greckokatolickie siostry Służebnice Pana i Dziewicy z Matará – należące do powstałej w Argentynie zakonnej rodziny Słowa Wcielonego. Druga część, prawie również ze 100 paczkami, pojechała do parafii w Swalawie na Zakarpaciu, prowadzonej przez naszych współbraci Salwatorianów. Niektóre z prezentów dotarły do dzieci, których ojcowie zginęli podczas wojny w Donbasie lub nadal walczą na froncie.
Radość sióstr, księży, a zwłaszcza dzieci była ogromna! Niezwykłe wzruszenie widać było na twarzach dzieci, które rozpoznawały swoje imiona i nazwiska na pięknie zapakowanych paczkach.
Wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać! A współbraciom posługującym na Ukrainie: ks. Antoniemu Ziębie SDS, ks. Damianowi Pankowiakowi SDS i ks. Tomaszowi Kozie SDS -za serdeczne przyjęcie - stokrotne dzięki!Warszawa: Bombka Dobroci Zobacz galerię