Trzebnica: „Bo świat to my!” – koncert charytatywny

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Trzebnica: „Bo świat to my!” – koncert charytatywny

W niedzielę, 26 czerwca 2022 roku w trzebnickiej bazylice, odbył się koncert charytatywny z udziałem dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, podczas którego można było wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy relację z koncertu oraz linki ze zdjęciami:
{[description]}

Moja radość i uznanie dla zgłoszenia uczestnictwa w koncercie 25 osób z różnych miejscowości (Trzebnica, Żmigród, Oborniki Śląskie, Rawicz, Wilczkowa – gmina Malczyce), zaangażowanie się dzieci, młodzieży, osób dorosłych (wykonawców, opiekunów) wciąż trwa... Każda próba, a zwłaszcza koncert, to nie znajdujące określenia słowo, ale prawdziwe świętowanie, wzajemne wspieranie się, uważne słuchanie siebie nawzajem, motywowanie i uznanie. Żywioł, który poddaje się bez sprzeciwu ciepłym, profesjonalnym radom muzyków. Ich radość śpiewania, grania, jest tak naturalna, że odmienia każdego słuchającego, a moja wdzięczność dla nich nie ma granic. Dzieci i młodzież z Ukrainy oraz ich opiekunowie, okazywali nam i sobie nawzajem tyle serdeczności, życzliwości i chęci współpracy z nami, że szybko staliśmy się dobrymi znajomymi, partnerami w realizacji naszego dzieła.
Wszystkie artystki i artyści mieli wolność wyboru repertuaru. Ujęła nas młoda kompozytorka i wykonawczyni piosenki „Swicza”, jej młodsza siostra Anchelina (w pięknym narodowym stroju) i jej koleżanki z zespołu. Wykonanie piosenki „Tomu szo ja Ukraina” przez p. Wiktorię po raz pierwszy na próbie, wywołało silne emocje wśród nas wszystkich, zwłaszcza wśród naszych gości z Ukrainy. Daniel w duecie z Zuzią i nie tylko, ujął nas swoim prawie profesjonalnym już barytonem, a Anastazja, wirtuozerią w grze na pianinie. Taki mistrzowski talent ujawnili też Oktawia (pianino) i Kosma (akordeon). Trafny wybór piosenki „Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko” zawdzięczamy dziewczętom z Domu Dziecka w Obornikach Śląskich, które pod kierunkiem pani Kamili Żebroń, przygotowały się do występu. Pani Kamila miała pod opieką również Nikolę, której piosenka miała być początkowo tytułem koncertu, Wiktorię i  Bartka z LO w Żmigrodzie. Pan Krzysztof Szubert na próbę przyjechał z grupą dzieci ze Żmigrodu. Weronika, Karolina i Weronika, które już znamy z naszych koncertów wciąż zachwycają swoim talentem wokalnym, a Julkę i Zuzię mieliśmy szczęście poznać. Byli też na próbie inni wykonawcy, ale termin 26.06 nie wszystkim odpowiadał.
Kierownictwo pani Agnieszki Niezgody jest przez nas wszystkich cenione, a walory wokalne i instrumentalne panów Maćka i Pawła oraz całego zespołu występujących z nimi muzyków, mogliście Państwo sami usłyszeć.
Podziękowanie dla pana Roberta Króla i jego zespołu za trud nagłośnienia w Bazylice. Pomysłodawcy akcji charytatywnej i koncertu, panowie Przemysław Wroński i Piotr Kurantowicz, byli motorem i podporą w każdej sytuacji.
Objęcie patronatem akcji przez panią Starostę Małgorzatę Matusiak i udostepnienie bazyliki przez księdza proboszcza Piotra Filasa SDS były i są dla nas zaszczytem.

B. Łukaniec

https://www.facebook.com/MalgorzataMatusiakStarostaTrzebnicki/posts/pfbid0uan7PQ4aSMX5rWcCpyPF2ounL2N5rFcocjynDNdN55xhEhDiE45DCfS4m3To1km5l

https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweWTrzebnicy/posts/pfbid02k7T4yXCwUDAgw8MqpmWaD5Jn2bMQ2FCK7mGPK96zwrGmZ6xuG56Ms5fs2KCLfDtHl