RMS – 27. Salwatoriańskie Forum Młodych

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS – 27. Salwatoriańskie Forum Młodych

Młodych pod hasłem „No jasne!” odbyło się po raz 27 w nieco innej odsłonie. W „czasie wirusa”, oprócz uczestnictwa on-line, spotkanie mogło odbyć się w niewielkiej namiastce w Trzebnicy.
{[description]}

Tworzyli je w większości animatorzy wspólnoty, którzy przeżywali czas rekolekcji letnich i pomagali innym doświadczyć warsztatów, spotkań z Pismem Świętym i innej modlitwie.
Jeden z uczestników – animatorów, tak opisuje wydarzenie:
- Jadąc na XXVII Salwatoriańskie Forum Młodych wiedziałem, że to nie będzie zwykły wyjazd RMS-u. Wydawało mi się, że jednak trudno jest cieszyć się ludźmi z jednoczesnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Ale już pierwszego dnia zobaczyłem, że czas pandemii w niczym nie przeszkadza w dobrej zabawie w miłym gronie i oczywiście w spotkaniu z Nim. Zdziwiłem się, że podczas Forum sprawiały mi radość tak proste rzeczy jak: wspólne sprzątanie, czy zmywanie po posiłku. Teraz już wiem, że nie ważne co robimy, musimy otaczać się pozytywnymi ludźmi, dającymi nam energię do działania. I właśnie takie osoby tworzą RMS.
Najważniejszymi podczas dnia były punkty modlitewne. Zauważyłem, że modlitwa brewiarzowa bardzo urozmaica moją relację z Bogiem i pozwala mi się do niego zbliżyć. Codzienna msza święta, a w szczególności homilie księży Jurka i Maćka oraz diakona Piotra dawały dużo do myślenia i pozwalały zastanowić się nad swoją wiarą. Zwieńczeniem każdego dnia były wieczorne adoracje, na których można było spokojnie porozmawiać z Tatą. Przed spaniem odmawialiśmy jeszcze "Dziesiątkę o 10.00" i śpiewaliśmy Apel Jasnogórski.
Najciekawszym dla mnie momentem był wykład, a potem warsztaty z Dawidem Radomskim – to trener umiejętności miękkich i zarządczych, doradca kariery, specjalizuje się w pracy z młodzieżą i dorosłymi w zakresie kształtowania dobrych nawyków, zapobiegania uzależnieniom. Nasz gość w ciekawy sposób opowiadał nam o tysiącach procesów, które powstają w naszym mózgu oraz wydzielających się przy tym hormonach. Jednym z tematów wykładu był problem szybkiego uzależnienia się młodych osób od papierosów, alkoholu i nawet telefonu. Odpowiada za to łatwość dostosowywania się komórek mózgu do nowych sytuacji, która u młodego człowieka jest dużo większa niż u dorosłego.
Na warsztatach rozmawialiśmy o naszych marzeniach i planach na przyszłość oraz o naszych mocnych i słabych stronach, i o tym jak można je wykorzystać w późniejszym życiu. Myślą, która pozostanie mi w pamięci po spotkaniu są słowa Ewangelii według świętego Mateusza:
„Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5,16).
Niestety nie mogę porównać tego Forum Młodych do innego, bo to było moje pierwsze, ale na pewno mogę powiedzieć, że to był jeden z moich ulubionych wyjazdów RMS-u i długo będę o nim pamiętał.

Więcej: Media – Gość niedzielny:
- https://wroclaw.gosc.pl/doc/6399804.Zaswiecili-w-calej-Polsce-27-Salwatorianskie-Forum-Mlodych-No

- https://wroclaw.gosc.pl/doc/6402877.Ludzie-pelni-swiatla-27-Salwatorianskie-Forum-Mlodych-No-jasne


Codzienne relacje na: www.forummlodych.com

Zdjęcia na G+ - https://photos.app.goo.gl/GMNujem1JJzRqPrz8

 


No jasne Zobacz galerię