CFD Kraków: Jak radzić sobie z gniewem?

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

CFD Kraków: Jak radzić sobie z gniewem?

W dniach 15-17 listopada 2019 r. odbyła się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie sesja „Jak radzić sobie z gniewem?”. Spotkanie w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadził bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, familiolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy, wykładowca pedagogiki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
{[description]}

Celem organizowanej sesji była pomoc w radzeniu sobie z gniewem, złością i negatywnymi emocjami. Rozważania prowadzone były w świetle słowa Bożego, psychologii i pedagogiki. Skupiały się wokół uświadomienia, czym jest gniew i czy zawsze musi być on toksyczny. Oprócz pochylenia się nad biblijnymi tekstami, konferencje pomagały wypracować własny sposób pokonywania w sobie i innych złości oraz negatywnych interakcji emocjonalnych. Konferencje były zogniskowane wokół szeroko pojętej pomocy człowiekowi w kształtowaniu postawy łagodności.
 
Bp Janusz Mastalski, który od lipca 2017 r. do lutego 2019 r. był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, kilkakrotnie wcześniej gościł w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie spotykając się z uczestnikami Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Nagrania i teksty homilii wygłoszonych przez bpa Janusza Mastalskiego udostępniono na www.cfd.sds.pl, a nagrania konferencji „Jak radzić sobie z gniewem?” (MP3) wydało salwatoriańskie Studio Katolik – www.studio.katolik.pl.


CFD Kraków Zobacz galerię