Bagno: Warsztaty w ToTu

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bagno: Warsztaty w ToTu

Dom „ToTu” to przede wszystkim miejsce, w którym swoje akcje i spotkania organizują Salwatoriański Ośrodek Powołań i Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. To jednak nie wszystko.
{[description]}

W ramach szerszej działalności ośrodka organizowane są także warsztaty m.in. dla rodziców i wychowawców, które stanowić mają wsparcie w trudzie kształtowania młodych pokoleń.
Jedno z takich spotkań odbyło się w dniach 14-16 stycznia 2022 r. Były to zajęcia z komunikacji w rodzinie oparte na porozumieniu bez przemocy (NVC). Warsztaty przeprowadzili państwo Anna i Marek Kryczka – doświadczeni terapeuci i trenerzy w zakresie komunikacji w małżeństwie i rodzinie. W spotkaniu wzięły udział  małżeństwa z dziećmi. W ramach przeprowadzonych wykładów i warsztatów uczestnicy wraz z prowadzącymi poszukiwali źródeł swoich pragnień i potrzeb, a także starali się zrozumieć, dlaczego tak bardzo nieraz zależy nam na tym, by członkowie rodziny je zrealizowali. Terapeuci zwrócili też uwagę na to, że to nie nasze potrzeby generują problemy i konflikty, ale sposób ich realizacji. Jedną z metod w poszukiwaniu wzajemnego zrozumienia i porozumienia jest – według metody NVC – włączanie do komunikacji takich elementów jak fakty, zamiast interpretacji i ocen. NVC to także świadome przeżywanie własnych uczuć i odkrywanie ich źródeł; to odsłanianie swoich prawdziwych potrzeb i świadome formułowanie związanych z tym próśb.
Warsztaty z komunikacji w rodzinie to nie jedyna propozycja, jaką przygotowaliśmy dla rodziców i wychowawców. W ostatni weekend kwietnia (29-30 IV) odbędzie się w naszym domu spotkanie na temat bezpieczeństwa w sieci, które ma pomóc rodzicom w skutecznym uczeniu dzieci i młodzież zdrowego korzystania z nowych technologii. To spotkanie poprowadzi pani Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka kilkunastu poradników psychologicznych i wychowawczych, redaktor portalu dla młodzieży ytam.edu.pl.
Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia swojego udziału na stronie: www.totu.sds.pl

 


Bagno: Warsztaty w ToTu Zobacz galerię