Albania: Niespodziewany gość

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Niespodziewany gość

W ciągu ostatniego czasu miało miejsce kilka wydarzeń, w których uczestniczyli Salwatorianie posługujący w parafii Bilaj.
{[description]}

2 lutego ks. Dawid i ks. Wojciech wraz z wszystkimi zakonnikami udali się do kościoła św. Józefa w Arameras, który znajduje się na terenie klasztoru sióstr Służebnic Pana i Dziewicy z Matara. Tam uczestniczyli w spotkaniu osób konsekrowanych i w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ordynariusza bp. Georga Frendo OP. Jakiś czas później, 2 marca, miało miejsce uroczyste poświęcenie krat w tymże kościele oraz inauguracja klauzury sióstr.
W piątek 12 marca do naszej parafii z wizytą przyjechał ks. biskup Georg Frendo OP. Została odprawiona Msza św. i po niej droga krzyżowa na zewnątrz kościoła. Z wiadomych względów nie wszyscy mogli wziąć w niej udział, dlatego też obecni byli tylko przedstawiciele miejscowości wchodzących w skład parafii św. Jana Chrzciciela w Bilaj. Spotkanie to dało możliwość podzielenia się troskami, planami i nadzieją z pasterzem naszej diecezji, który w tym roku będzie obchodził swoje 75 urodziny.
Natomiast w ostatnią sobotę 20 marca, w katedrze w Tiranie, odbyło się zamknięcie synodu diecezjalnego. Zgromadziło ono wiernych z całej diecezji. Zostały odczytane dokumenty synodalne, wypracowane podczas spotkań odbywających się na przestrzeni ostatnich lat. Odprawiona została Msza św. dziękczynna z tejże racji. Brali w niej udział także ministranci z naszej parafii, w ten sposób świętując Dzień Ministranta.


Bilaj Zobacz galerię