Zaproszenie WSD: Boże miłosierdzie i sprawiedliwość

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zaproszenie WSD: Boże miłosierdzie i sprawiedliwość

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie koło Wrocławia zaprasza studentów teologii i wszystkie osoby zainteresowane na kolejny wykład otwarty organizowany przez koło naukowe. Tym razem prelekcję wygłosi ks. prof. KUL dr hab. Tadeusz Guz na temat: "Sprawiedliwość a miłosierdzie w świetle bulli Misericordiae vultus".
{[description]}

Wykład połączony z dyskusją odbędzie się w czwartek, 14 stycznia 2016 roku, w auli WSD Salwatorianów w Bagnie o godzinie 19:30.

W Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka, organizatorzy pragną bardziej zgłębić relację między miłosierdziem, a sprawiedliwością, rozważając myśl: na ile te dwa aspekty są sobie przeciwne, a na ile uzupełniają się wzajemnie? Chcą także zastanowić się nad tym jak głosić współczesnemu człowiekowi Boga, który jest Sędzią sprawiedliwym, a zarazem miłosiernym Ojcem? Mają nadzieję, że styczniowe spotkanie pomoże głębiej zrozumieć i przyjąć orędzie papieskiej bulli, a zarazem przybliży zainteresowanych do odpowiedzi na postawione pytania.

Ks. dr hab. Tadeusz Guz, prof. KUL, studiował na uczelniach w Polsce i  w Niemczech. W działalności naukowej zajmuje się prawem naturalnym, metafizyką, etyką, filozofią Boga, filozofią religii i historią filozofii. Jest autorem wielu książek i artykułów m.in. na temat protestantyzmu, modernizmu, filozofii prawa i filozofii Boga.

www.wsd.salwatorianie.eu