Wprowadzenie relikwii w Veronie.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wprowadzenie relikwii w Veronie.

W niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, w malowniczej kaplicy domu zakonnego salwatorianów na "Wzgórzu Miłosierdzia Bożego" w Veronie, w stanie New Jersey, USA, odbyła się niezwykła uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela zgromadzeń zakonnych Salwatorianów i salwatorianek, oraz bł. Marii od Apostołów, współzałożycielki Kongregacji Sióstr Salwatorianek.
{[description]}
 
Wielu Polaków, którzy regularnie uczestniczą w mszach świętych w Veronie, zgromadziło się na tej wyjątkowej celebracji, której przewodniczył JE Ks. Bp Karol Kulczycki SDS, ordynariusz diecezji Port Pierie w Australii. Relikwie zostały uroczyście wprowadzone przez ks. Józefa Figla SDS, Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów, oraz s. Noemi Raczkowską, prowincjalną Polskiej Prowincji Sióstr Salwatorianek.
Po zakończonej Mszy św. odbył się uroczysty obiad oraz piknik. Wszyscy obecni wyrazili swoją wdzięczność za obecność relikwii i duchowe towarzyszenie naszych błogosławionych. Modląc się za ich wstawiennictwem, wierni mogli się także dzielić salwatoriańskim charyzmatem i duchowością.
Ta uroczystość była nie tylko okazją do głębszego poznania i uwielbienia naszych założycieli, ale również momentem, który umocnił więź społeczności salwatoriańskiej i pogłębił zaangażowanie duszpasterzy i wiernych z Verony w kontynuowanie ich misji. Niech ta duchowa obecność i inspiracja naszych błogosławionych prowadzi wspólnotę w Veronie na ich drodze świętości!