WMS: „Spotkaj Go!” w Ponicach

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WMS: „Spotkaj Go!” w Ponicach

W dniach 7-11 listopada br., w Ponicach, młodzi ludzie z całej Polski, zaangażowani w Wolontariacie Misyjnym Salvator, przybyli do salwatoriańskiej parafii w Ponicach koło Rabki Zdroju, na swoje, dwunaste już, spotkanie. W ten sposób rozpoczęli kolejny rok formacji. Wolontariusze, którym towarzyszyło hasło „Spotkaj Go!”, rozważali wspólnie temat Kerygmatu zawartego w Objawieniu i głoszonego przez Kościół i wszystkich wierzących słowem i świadectwem życia. W refleksji pomagali im zaproszeni goście: Piotr Żyłka i ks. Krzysztof Porosło oraz salwatorianie: ks. Paweł i ks. Kamil, którzy przeprowadzili warsztaty zgłębiające temat.

{[description]}

Jeden dzień był także okazją do podzielenia się wrażeniami z tegorocznych wyjazdów misyjnych, poprowadzony przez wolontariuszkę Magdę. W tym roku z WMS wyjechało 45 wolontariuszy do dziesięciu zakątków świata, takich jak: Węgry, Rumunia, Albania, Autonomia Palestyńska, Izrael, Tanzania, Zambia i Filipiny (relacje z wyjazdów będą się ukazywać na stronie WMS w najbliższym czasie).

Ostatniego dnia zebrani wzięli udział w warsztatach z komunikacji w grupie, które poprowadziła honorowa wolontariuszka Barbara Wacko. Poprzedzone były one wspólnym wyjściem na szlak i zdobyciem pobliskiego, pięknego szczytu Gorców: Maciejowej.

Poszczególne punkty programu wpisane były w grafik codziennych modlitw, z Eucharystią, Adoracją Najświętszego Sakramentu i Medytacją Słowa Bożego na czele. By nie zapomnieć, dla Kogo to wszystko…

Świadectwo z XII Ogólnopolskiego Spotkania WMS dostępne jest tutaj.

www.wms.sds.pl