WMS: Misja na co dzień

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WMS: Misja na co dzień

W dniach 14-16 lutego w Krakowie przy ulicy św. Jacka 16 odbyło się kolejne ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Jego hasło brzmiało: "Tu i teraz podaruj swój czas. Misja na co dzień". Wolontariat misyjne nie polega tylko i wyłącznie na wyjeździe zagranicznym, ale przede wszystkim na ukazywaniu i dostrzeganiu Chrystusa wśród ludzi spotykanych na swojej drodze oraz przez praktykowanie miłości.

{[description]}

O życiu osób wykluczonych, a co za tym idzie, osób, które z miłością spotykają się rzadko mówili zaproszeni goście: Sebastian Długosz, Piotr Pykosz i siostra Samuela Wal. Pan Sebastian przedstawił perspektywy człowieka bezdomnego, sposób jego myślenia, oraz gdzie tacy ludzie znajdują pomoc. Pan Piotr opowiedział o tym jak odnalazł Boga i zaakceptował swoją niepełnosprawność. Mówił również o cierpieniu, o tym, że nie wszystkie zamysły Boga można zrozumieć, ale wszystkie trzeba znieść w pokorze. Siostra Samuela przybliżyła uczestnikom sytuację osób w zakładach karnych. Opowiadała m.in.o heroizmie, jakim jest wyznanie wiary wśród współosadzonych, a także o adoracji penitencjariuszy obrazu „Jezu, ufam Tobie”.

Wszystkie te spotkania, rozmowy, świadectwa pomogły zebranym dostrzec Chrystusa w drugim człowieku, który tak często jest lekceważony i odrzucany przez bliźnich ze względu na swój status społeczny. Bardzo mocno wybrzmiały słowa Ewangelii wg św. Mateusza, które śmiało można nazwać podsumowaniem spotkania: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili”.

Świadectwo ze spotkania oraz galeria zdjęć dostępne są na stronie internetowej WMS.