WMS: I Ogólnopolskie Spotkanie w Trzebini

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WMS: I Ogólnopolskie Spotkanie w Trzebini

W dniach od 7 do 9 października 2016 r. odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Ponad 70 osób z całej Polski przyjechało do Trzebini, by wspólnie się modlić, radować i pracować na chwałę Pana. Korzystając z gościnności Salwatorianów, wolontariusze spędzili bardzo owocny weekend.
{[description]}

Misje… czas start! Salwatoriański wolontariat misyjny rozpoczął kolejny rok formacji. W Trzebini goszczono 75 młodych, głównie z okolic Krakowa, Wrocławia, Lublina, Warszawy, Trzebini i Elbląga. W tych miastach działają regiony WMS, które systematycznie przygotowują wolontariuszy do posługi misyjnej w kraju i za granicą. Spotkania ogólnopolskie grupy odbywają się 3-4 razy w roku i są przeplatane 5 Nocami Nikodemowymi.
Pierwszy zjazd ogólnopolski w Trzebini bazował na podsumowaniach wyjazdów misyjnych. Wszyscy wolontariusze, którzy posługiwali w tym roku na wyjeździe, przygotowali prezentacje z misji i podzielili się refleksjami. Dzięki ich opowieściom odwiedziliśmy państwa czterech kontynentów. W Europie wolontariusze WMS służyli w Albanii, Białorusi, Ukrainie, Gruzji, Rumunii i na Węgrzech. Pomagali też w Azji (Indie, aktualnie Filipiny, kiedyś również Autonomia Palestyńska), Afryce (Zambia) i Ameryce Łacińskiej (Meksyk). Relacje z wyjazdów przerywane były zabawami integracyjnymi i niespodziankami organizatorów.
Najważniejszym wątkiem spotkania było pielęgnowanie relacji z Panem Bogiem
i ludźmi. Nie zabrakło modlitwy, Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji Słowa Bożego. Sobotnia noc upłynęła pod znakiem gorących rytmów, bo wolontariusze bawili się na Latino Party. Intensywny czas zakończyła niedzielna Msza święta w trzebińskiej Bazylice. W weekend odbył się również obrzęd posłania dwóch wolontariuszek na placówki misyjne. Już niebawem Marta Trawińska oraz Mariola Kaźmierska będą posługiwać w Zambii. Kolejne młode, pełne zapału osoby rozeznają misyjne powołanie. Mamy nadzieję, że przygoda z WMS pomoże im wzrastać w wierze i nieść Boga wszystkim spragnionym miłości.
Magdalena Kaczor
Wolontariat Misyjny Salvator


WMS: I Ogólnopolskie Spotkanie w Trzebini Zobacz galerię