Więciórka: VII Edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Więciórka: VII Edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc

W niedzielę, dnia 4 stycznia 2015 roku, już po raz siódmy odbyła się w Więciórce, w salwatoriańskiej parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, Świąteczna Akcja Gorących Serc. Tym razem celem akcji była zbiórka funduszy i przekazanie ich na leczenie małej Lenki Cholewy oraz wspólne kolędowanie. Jak co roku, punktem kulminacyjnym wydarzenia był Koncert Gorących Serc w kościele parafialnym, podczas którego wystąpiły zaproszone zespoły, schole oraz soliści. Tradycyjnie przeprowadzono także loterię fantową oraz wybory Cukiernika Roku.

{[description]}

Organizatorami akcji byli członkowie zespołu Saviour, działającego przy Salwatoriańskim Ośrodku Szkoleniowo-Terapeutycznym w Więciórce, wraz z ks. Dariuszem Sikorskim SDS - pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia. Wsparcie dla małej Lenki można była okazać przez pomoc finansową i zbiórkę plastikowych nakrętek.

Patronat medialny nad imprezą roztoczyło radio Ain Karim ze Skomielnej Czarnej oraz Telewizja ITV z Myślenic, przeprowadzając bezpośrednią transmisję radiową i internetowo-telewizyjną koncertu. Choć kościół w Więciórce jest mały, akcja zgromadziła wielu uczestników zarówno w świątyni, jak i tych, którzy ogłądali transmisję (ponad 4000 telewidzów) lub jej słuchali (400 użytkowników internetu oraz rzesza radiosłuchaczy).

Koncert rozpoczął się o godzinie 15.00. Młodzi artyści wykonywali kolędy i pastorałki, prezentując różne rodzaje muzyki: przez góralską i largo do presto, w połączeniu z tańcem. Wystąpili m.in. Espoir z Więciórki, Mali kliszczacy, Schola Snieżnej Pani z Tokarni, Suffragium z Bysiny oraz O. Marek Socha OFMCap. z Tenczyna, a także Sylwia Zelek ze Żmiącej. Kolędowanie zakończył zespół regionalny Zbyrcok z Juszczyna. Również mieszkańcy miejscowej parafii zaprezentowali swoje talenty: Dzwoneczki z Więciórki, Bednarz band i Sara Jugowiec zaśpiewali kolędy, Dawid Wójcik grał na akordeonie, a Weronika Leśniak na skrzypcach.

Tradycyjnie przeprowadzono loterię fantową oraz wybory Cukiernika Roku 2015, o którego tytuł ubiegało się 11 kandydatów, a zwyciężczynią została Bernadeta Romaniak. Wspólnie udało się zebrać kwotę 8291 zł i 5 euro.

Wydarzenie transmitowała Telewizja Powiatowa Myślenice ITV: link tutaj.

Zdjęcia dostępne są na facebook'u: tutaj.

na podst. opracowania D. Bednarz