Więciórka: Gorące Serca po raz szósty!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Więciórka: Gorące Serca po raz szósty!

Jak co roku, w okresie Bożego Narodzenia, odbyła się kolejna edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc w kościele parafialnym w Więciórce pw. Matki Boskiej Ostrobamskiej. Jej organizatorami byli członkowie zespołu Saviour, działającego przy lokalnym Salwatoriańskim Ośrodku Szkoleniowo – Terapeutycznym, wraz z pomysłodawcą i koordynatorem akcji księdzem Dariuszem Sikorskim SDS.

{[description]}

Tym razem wspólne kolędowanie, połączone z pomocą, miało miejsce dużo wcześniej niż w wcześniejszych latach, bo już 5 stycznia. Celem tegorocznego  wydarzenia było zebranie pieniążków na operację i leczenie półtorarocznego Karola Kołodziejczyka z Łętowni. Patronat medialny nad imprezą roztoczyło radio Ain Karim ze Skomielnej Czarnej, które przeprowadziło bezpośrednią transmisję radiową i internetową koncertu.

Wzorem lat ubiegłych, o godzinie 15.00, odbył się koncert z udziałem zaproszonych gości. Młodzi artyści wykonywali kolędy i pastorałki oraz zaprezentowali różne rodzaje muzyki: przez góralską, largo, do presto połączoną z tańcem.  Wystąpiły schole, grupy muzyczne, soliści oraz zespoły działające przy parafiach, głównie z obszaru gminy i okolic. Wśród nich znaleźli się, m.in.: Espoir z Więciórki, Mali Kliszczacy, Schola Śnieżnej Pani z Tokarni, Schola Podaruj Radość z Pcimia, Słowiki z Krzczonowa, Małe Aniołki z Trzebuni, Suffradżum z Myślenic, a także Sylwia Zelek ze Żmiącej. Również mieszkańcy salwatoriańskiej parafii nie pozostali obojętni i zaprezentowali swoje umiejętności. Dzwoneczki, Daria Dragosz, Sara Jugowiec śpiewali kolędy, Piotr Bednarz grał na saksofonie.

Podczas Akcji tradycyjnie została przeprowadzona loteria fantowa oraz wybory Cukiernika Roku! O tytuł Cukiernika Roku 2013 ubiegało się sześć kandydatek, a zdobyła go pani Katarzyna Kędior. Akcja mogła się odbyć dzięki pomocy sponsorom, którym organizatorzy z całego serca dziękują. Wspólnie udało się zebrać kwotę 3257 zł. Wyrazy wdzięczności należą się także wszystkim ofiarodawcom oraz uczestnikom koncertu. Skrót wydarzeń z  Akcji można obejrzeć tutaj.

Opracowanie: D. Bednarz
Foto: S. Jamrozik