Węgorzewo: Dla powodzian

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Węgorzewo: Dla powodzian

Z inicjatywy nauczycieli Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie: katechety ks. Rafała Chwałkowskiego SDS i nauczycielki muzyki p. Marleny Kukier w Węgorzewie odbyła się ogólnowęgorzewska zbiórka dla powodzian z Janowca k. Puław.

{[description]}

Z inicjatywy nauczycieli Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie: katechety ks. Rafała Chwałkowskiego SDS i nauczycielki muzyki p. Marleny Kukier w Węgorzewie odbyła się ogólnowęgorzewska zbiórka dla powodzian z Janowca k. Puław. Ks. Rafał, p. Marlena i p. Paweł Mickiewicz (z-ca komendanta PSP w Węgorzewie) byli też koordynatorami całego przedsięwzięcia.

Po logistycznym zaplanowaniu akcji, dnia 15 czerwca na prośbę ks. Rafała odbyło się w Urzędzie Miasta spotkanie z udziałem koordynatorów, burmistrza, starosty, przedstawicieli okolicznych gmin, ZHP, wojska i służb ratowniczych. Podjęto decyzje administracyjne dotyczące zbiórki. Po nagłośnieniu w szkołach i mediach lokalnych, w dniach 18 – 19 czerwca br. około 80. wolontariuszy (głównie uczniów gimnazjum) zbierało w węgorzewskich sklepach artykuły spożywcze, wodę pitną, środki czystości i higieny osobistej oraz nowe koce, pościel i artykuły gospodarstwa domowego. W akcję aktywnie włączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, która w tych dniach stała się centrum zbiórki. Ponadto odpowiadając na apel organizatorów Rady Pedagogicznej wszystkich węgorzewskich szkół i przedszkoli zorganizowano zbiórki pieniężne wśród nauczycieli. Z zebranych środków zakupiono komplety nowych koców, kołder i pościeli. Podobnie Rada Miasta Węgorzewo z Burmistrzem na czele, w odpowiedzi na apel organizatorów zbiórki, przekaże w najbliższych dniach dla Gminy Janowiec kilkanaście tysięcy złotych na zakup kontenerów mieszkalnych. Efektem przeprowadzonej zbiórki jest prawie 5 ton darów, które 22 czerwca wczesnym rankiem strażacy i żołnierze przewieźli do Janowca.

Na wrzesień ks. Rafał, p. Marlena i p. Paweł zaplanowali już kolejną akcję dla gminy Janowiec pod hasłem „Wyprawka dla powodziowego ucznia”.