Warszawa: Świat Misyjny opanowany przez salwatorianów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Świat Misyjny opanowany przez salwatorianów

Ogólnopolska akcja Kolędników Misyjnych organizowana przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci oparta była w tym roku na kręgosłupie salwatoriańskim. W Niedzielę Chrztu Pańskiego członkowie koła misyjnego działającego przy SP 205 wyruszyli z krótkim przedstawieniem jasełkowym i kolędami do rodzin salwatoriańskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela, przy ul. Olimpijskiej. W tym roku pieniądze były przeznaczone na kraje Demokratycznej Republiki Konga oraz na Republikę Konga. Mali misjonarze w ciągu jednego popołudnia zebrali 1690 zł, które przekazano do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

{[description]}

Podsumowaniem akcji „Kolędnicy misyjni” było ogólnopolskie spotkanie w sobotę, 18 stycznia. Duch salwatoriański obecny był w każdym miejscu: najpierw podczas Mszy Świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie oprawę muzyczną w całości zapewniła dziecięca schola z Olimpijskiej, a następnie w drugiej części spotkania, gdzie ok. 350 dzieci wzięło udział w programie misyjnym, prowadzonym przez wolontariuszy Wolontariatu Misyjnego Salvator z regionu Warszawa. Na spotkaniu obecny był Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego, a także misjonarze, m.in. z Meksyku, Konga, Indii i bloku Wschodniego.

Udział koła misyjnego, scholii parafialnej, Wolontariatu Misyjnego Salvator z regionu Warszawa, duszpasterzy z Olimpijskiej, a także ks. Ireneusza Birusia SDS i kl. Przemysława Antoniuka SDS sprawił, że tegoroczny Świat Misyjny opanowali salwatorianie.

www.warszawa.sds.pl