Warszawa: Salwatoriańskie DA zaprasza do akcji

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Salwatoriańskie DA zaprasza do akcji

„Święty (nie) ogarnięty" to akcja studentów działających przy duszpasterstwie salwatorianów w Warszawie. Jej celem jest „ogarnąć” świętego. Co to znaczy?  Każdego dnia używamy ICH imion, chodzimy po ICH ulicach (np. ul. Świętokrzyska), czy korzystamy z ICH emblematów w codziennym życiu (krzyż św. Andrzeja przy przejazdach kolejowych), ale tak rzadko zwracamy uwagę na to, że nazwy niektórych miast, czy przyjęte przez nas imiona pochodzą właśnie od świętych kanonizowanych przez Kościół Katolicki.

{[description]}

Choć używamy imion świętych, to jednak tak mało ICH znamy. Teraz mamy szansę „ogarnąć” świętego, biorąc udział w akcji i dowiadując się każdego dnia (od 1 do 30 listopada), kilku informacji z życia świętych osób. Wystarczy dołączyć do społeczności „Święty – nie ogarnięty” na facebooku, a codziennie na tablicy wyświetli się fotografia i krótka nota biograficzna świętego.

Centrum akcji zaplanowane jest na najbliższą sobotę 16.11.2013 r. O godzinie 11:00 spod kościoła przy ul. Olimpijskiej ruszy akcja GRA MIEJSKA. Uczestnicy mają za zadanie przejść poszczególne punkty, na których czekają ich pytania lub zadania. W nagrodę za poprawne rozwiązanie otrzymają fragment opisujący życie kanonizowanych. O godzinie 13.00 w kościele salwatorianów rozpocznie się uroczysta Msza Święta podsumowująca całość akcji.

Do końca miesiąca będzie jeszcze można „ogarniać” kolejnych świętych, pojawiających się na facebookowej tablicy. Każdy może włączyć się do akcji. Zapraszamy!

www.warszawa.sds.pl