Warszawa gotowa na ŚDM 2016

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa gotowa na ŚDM 2016

W ciągu ostatniego miesiąca parafia NMP Matki Zbawiciela w Warszawie przeżywała cztery bardzo ważne wydarzenia na drodze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Najpierw wolontariusze z salwatoriańskiej parafii, w niedzielę 18 października, zorganizowali różaniec z rozważaniami w intencji całego dzieła Światowych Dnu Młodzieży. Poprowadzili także, przeplatane modlitwą i pieśniami, nocne czuwanie, z 19/20 października, przy symbolach ŚDM w kościele na pl. Zbawiciela w Warszawie.
{[description]}

Następnego dnia salwatoriańska parafia przyjęła Krzyż i Ikonę Matki Bożej u siebie. Przybyli  uczniowie ze szkoły średniej i parafianie. Czuwania modlitewne przebiegały pod hasłem „Dotknąć Miłosierdzia”. Stały się okazją do głębokiego przeżycia duchowego, a także wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń.

Zwieńczeniem jesiennych dzieł przygotowujących do przyszłorocznego spotkania młodzieży, była akcja promująca tę ideę wśród najmłodszych w minioną niedzielę. Po Mszy Świętej dla dzieci, wolontariusze z parafii zorganizowali „Bal Świętych” na którym nie zabrało oczywiście m.in. św. Jana Pawła II, św. Faustyny, bł. Matki Teresy, św. Brata Alberta i związanego z Warszawą św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Dzieci mogły zapoznać się ze świętymi i historią ich życia, a także odpowiedzieć na pytania, pokolorować ich na kartkach, czy zrobić sobie aureolę. Poprzez to również rodzice mogli zapoznać się z celem, jaki przyświeca Światowym Dniom Młodzieży i z tym, jak można włączyć się w ich przygotowanie.

Z satysfakcją można stwierdzić, że salwatoriańska parafia w Warszawie jest gotowa na przeżycie Światowych Dni Młodzieży i przyjęcie młodzieży z całego świata podczas tzw. dni w diecezji, które poprzedzą spotkania z papieżem w Krakowie.

www.warszawa.sds.pl
 


Warszawa gotowa na ŚDM 2016 Zobacz galerię