Ukraina: Mężczyźni spotkali się w Brzozdowcach

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ukraina: Mężczyźni spotkali się w Brzozdowcach

„Dzieła Boże dojrzewają tylko w cieniu krzyża”. Pod tym hasłem, 15 marca 2014 roku, dekanat stryjski i archidiecezja lwowska przeżywały spotkanie mężów i ojców. Miejscem spotkania było Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzozdowcach, prowadzone przez salwatorianów. Szczególnym patronem tych spotkań jest św. Józef Oblubieniec NMP.

{[description]}

W sobotę, 15 marca, w brzozdowieckim sanktuarium zgromadzili się przedstawiciele większości parafii dekanatu stryjskiego oraz ze Lwowa wraz ze swoimi duszpasterzami. Głoszącym konferencje i kazanie był ks. Tomasz Labus, proboszcz z Żydaczowa, który przewodniczył również uroczystej Eucharystii.

Podczas dnia skupienia przybyli goście brali udział w adoracji, nabożeństwach wielkopostnych oraz skorzystali z sakramentu spowiedzi świętej, poprzedzonej nabożeństwem pokutnym z rachunkiem sumienia.

Na zakończenie, na zapleczu sanktuaryjnym, miał miejsce poczęstunek; była to zarazem okazja do bliższego poznania się. Uczestnicy rozstali się z nadzieją na kolejne spotkanie w tym wyjątkowym miejscu.