Trzebnica: Strefa Rodziny

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Trzebnica: Strefa Rodziny

W parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy trwa cykl spotkań dla młodych małżeństw organizowany pod hasłem „Strefa Rodziny”. Warsztaty rozpoczęły się w styczniu i potrwają do czerwca bieżącego roku. Ich celem jest wzmacnianie więzi małżeńskich i rodzicielskich.

{[description]}

Spotkania przeznaczone są dla młodych małżeństw (do 10. roku stażu małżeńskiego), które na początku swojej wspólnej drogi chcą wzmacniać swoją rodzinę, rozwijać się w niej, zbliżyć się do siebie i przede wszystkim przeżyć kilka pięknych chwil na wspólnym wzrastaniu. Zapraszane są także pary, które być może szukają pomocy w rozwiązywaniu pojawiających się już trudności. „A wszystko to chcemy przeżywać w bliskości Pana Boga, którego będziemy prosić o błogosławieństwo”, mówią organizatorzy Strefy.

Spotkania w Strefie prowadzi wykształcona kadra psychologów, pedagogów, doradców rodzinnych, a także osoby duchowne. Każdy warsztat rozpoczyna się Mszą św. w intencji uczestników i osób prowadzących.

Pierwsze, styczniowe wzrastanie pod hasłem: „Poznanie siebie. Kim jesteś, mój mężu/moja żono?” poprowadzili państwo Małgorzata i Henryk Jarosiewiczowie – rodzice pięciorga dzieci, założyciele fundacji Misja Rodzinna, pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego i twórcy Akademii Wychowania. Pochylano się nad tematem temperamentu, osobowości i charakteru, które niejednokrotnie tak różne, a jednak w nieprzeniknionym Bożym planie zderzają się pod jednym dachem. Warsztat prowadzony był w oparciu o tezy i refleksje zawarte w niezwykłej książce „Miłość i odpowiedzialność” autorstwa Karola Wojtyły.
Do realizacji kolejnego tematu: „Rodzinne pogaduchy. Komunikacja i dialog w naszym domu” zaproszono Elżbietę Łozińską - mamę, terapeutę NEST, trener VIT (Videotrening Komunikacji), założycielkę Filarów Życia.

Jednak przed uczestnikami jeszcze wiele ciekawych konfrontacji. Młodzi małżonkowie wraz z ks. Mirosławem Malińskim pochylą się nad tajemnicą „zadanego” daru Sakramentu Małżeństwa. Natomiast temat dynamiki życia małżeńskiego, w tym również nieuchronnych kryzysów, poruszy Urszula Neumann -  wiceprezes i terapeuta Fundacji Bliżej Rodziny we Wrocławiu, a także dyrektor Akademickiej Poradni Rodzinnej SYCHAR przy Kościele Rektoralnym pw. św. Macieja we Wrocławiu, która spotkanie w Trzebnicy poprowadzi razem z mężem. Na zakończenie cyklu organizatorzy przewidzieli bardzo praktyczne wątki. Pojawią się liczne propozycje, dotyczące m.in. tematu organizacji czasu w naszych domach i finansów.

Choć Strefa Rodziny trwa i zainteresowanie nią jest duże, to zainteresowani udziałem mogą dołączyć na spotkania. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresami: aga.walejko@gmail.com lub ewe.gladysz@gmail.com.

Ewelina Gładysz


www.trzebnica.sds.pl