Trzebinia: Święcenia 2021

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebinia: Święcenia 2021

W sobotę 29 maja 2021 roku w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbyły się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Kandydatami było dwóch kleryków i trzech diakonów salwatoriańskich. Uroczystości przewodniczył ordynariusz diecezji świdnickiej, bp Marek Mendyk.
{[description]}

W homilii ksiądz biskup zachęcał kandydatów, aby zawsze byli blisko Chrystusa, bo na tym zawsze wygrają. „Nie wystarczą wasze piękne słowa, musicie świadczyć o Chrystusie, także świadectwem waszego życia”.
„Im większe powołanie, tym większy obowiązek. Jest przecież tak, że od kapłanów zależy zbawienie świata! Jeśli jednak ślepy prowadzi ślepego, to obydwaj wpadną do dołu – podobnie jest w przypadku kapłana! Jak łatwo może się zdarzyć, że dusze, które ma ratować, wraz z sobą poprowadzi do zatracenia! Od kapłanów przychodzi zbawienie i od kapłanów przychodzi zatracenie. Jacy kapłani, taki lud!” – w tak mocnych słowach opisywał bł. Franciszek Jordan kapłaństwo w jednym z przemówień, skierowanych do swoich duchowych synów.
Życzymy nowym diakonom: Pawłowi i Markowi oraz nowym prezbiterom: Piotrowi, Karolowi i Dominikowi wielu łask oraz sił, aby sprostali zadaniom, które Pan Bóg stawia przed nimi w swoim Kościele.
Wszystkich przyjaciół i dobrodziejów zachęcamy do gorącej modlitwy za naszych współbraci.

 kl. Damian Kokocha SDS