Trzebinia: JESTEM KATOLEM

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebinia: JESTEM KATOLEM

Mszą Św. o północy zakończyło się czuwanie dla młodzieży, które dnia 9 marca 2013 roku w trzebińskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej zorganizowały duszpasterstwa młodzieżowe salwatorianów, salwatorianek i betanek. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane było szczególnie do tegorocznych maturzystów.

{[description]}

Salwatoriański Ośrodek Powołań, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, Wolontariat Misyjny „Salvator”, Siostry Salwatorianki i Siostry Betanki kolejny raz byli organizatorami spotkania o charakterze ogólnopolskim, które miało na celu zainspirowanie młodych osób do odważnego i pozbawionego wstydu zawierzenia drogi swojego życia Bogu oraz Jego Matce. Zamiarem duszpasterzy było stworzenie przestrzeni do modlitwy, wymiany poglądów oraz dawania świadectwa. Ważnym elementem była również możliwość doświadczenia wspólnoty.

Do salwatoriańskiego klasztoru w Trzebini przyjechała młodzież z: Trzebnicy, Bielska-Białej, Obornik Śląskich, Więciórki, Ponic, Rabki, Warszawy, Mikołowa, Katowic, Lublina, Trzebini i innych miejscowości. Zorganizowanym grupom przewodzili duszpasterze parafialni i katecheci (księża: Piotr Stajgli, Daniel Jamroży, Robert Ufland, Michał Gołębiowski, Paweł Wróbel oraz siostry: Faustyna Gackowska i Emmanuela Kozłowska).

W trakcie całego czuwania młodzieży towarzyszył prowincjał ks. Piotr Filas, który przewodniczył uroczystej Eucharystii. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Szymon Kula.

W programie nie zabrakło mocnego akcentu w postaci świadectwa Dobromira MAK Makowskiego. Klarowne i dosadne słowa nawróconego wychowanka ulicy i rapera poruszyły słuchaczy.

www.powołanie.info
www.rms.salwatorianie.pl
www.siostry.pl
www.betanki.pl