Szkoła Duchowości Ojca Jordana: Dojrzewanie do decyzji życiowych

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Szkoła Duchowości Ojca Jordana: Dojrzewanie do decyzji życiowych

W dniach 5-7 grudnia 2014 r. w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana odbędzie się sesja formacyjna „Dojrzewanie do decyzji życiowych”. Spotkanie poprowadzą Piotr Szyrszeń SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, oraz Józef Tarnówka SDS - tłumacz „Dziennika duchowego” O. Jordana, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

{[description]}

Sesje Szkoły Duchowości Ojca Jordana przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę i rozeznawanie duchowe. Dotąd odbyły się w krakowskim domu cztery spotkania formacyjne w tym cyklu: „Jak stawać się silnym pozostając słabym? Historia pięknego powołania” (M. Piela SDS, 13-15 X 2006); „Od apatii do pasji duchowej. Duchowość na nasze czasy” (ks. A. Pronzato, 13-15 VI 2008); „Między lękiem a ufnością” (P. Szyrszeń SDS, 16-18 IV 2010); „Poznaj Boga, aby poznać siebie” (P. Szyrszeń SDS, 7-9 XII 2012).

Opis bieżącego spotkania:
Jan Chrzciciel Jordan wstąpił do seminarium w wieku 27 lat. Zdobywszy pewność, że Bóg powołał go do założenia rodziny zakonnej, 6 lat później, złożył pierwsze śluby. Miał wówczas 33 lata. Dlaczego tak późno? - ktoś może zapytać. Z drugiej strony wielu nas, współczesnych, mogłoby stwierdzić, że to „w sam raz”. W atmosferze modlitwy uczestnicy sesji będą mogli przyjrzeć się procesowi rozeznawania i dojrzewania do decyzji „na całe życie”. Punktem odniesienia będzie historia założyciela salwatorianów, sługi Bożego o. Franciszka Marii od Krzyża, w swoim powołaniu aż do końca wiernego Bogu i Kościołowi, mimo wielu trudności.

www.cfd.sds.pl